X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiany kadrowe w armii. "To nic nadzwyczajnego"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 08:54
20 generałów i 250 pułkowników odeszło w ostatnim roku z polskiej armii. – Niektórzy odeszli, bo chcieli, innym podziękowano za pracę, a jeszcze inni wkroczyli w wiek, w którym już nie mogli pełnić obowiązków – wyjaśnia w audycji "Salon polityczny Trójki" Paweł Soloch, szef BBN.
Audio
  • Zmiany kadrowe w polskiej armii (Trójka/Salon Polityczny Trójki)

W tej sprawie wypowiedziała się premier Beata Szydło, która wyjaśniła, że minister Antoni Macierewicz przeprowadza reformę w wojsku na podstawie planu uzgodnionego z rządem i prezydentem.

- Takie zmiany kadrowe to nic nadzwyczajnego – zapewnił także szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Soloch dodał, że w międzyczasie zostali mianowani nowi oficerowie i generałowie. Gość Trójki stwierdził, że skala odejść nie budzi jego zaniepokojenia, bo za poprzednich rządów skala redukcji armii – nazwana profesjonalizacją – była wielokrotnie większa.

- Teraz mamy do czynienia z podjęciem reform, które mają doprowadzić do zwiększenia liczebności wojska, jego modernizacji i zmiany systemu dowodzenia, który był powszechnie krytykowany – mówił Soloch.

Zapytany o to, czy minister Macierewicz uzgadnia z prezydentem nazwiska nowych dowódców, Soloch stwierdził, że szef MON "konsultuje czy z panem prezydentem, czy w kontaktach ze mną decyzje, również te, które leżą wyłącznie w jego kompetencjach". Dodał, że "w sposób oczywisty to nie minister uzgadnia stanowiska naczelnych dowódców, tylko prezydent – również z ministrem – konsultuje te propozycje, które rozważa".

We wtorek prezydent Andrzej Duda mianował nowego Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Został nim gen. broni Leszek Surawski. Zastąpił dotychczasowego szefa SGWP gen. Mieczysława Gocuła, który zdecydował się odejść na emeryturę.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

W audycji rozmawiano także o informacjach IPN o działalności Lecha Wałęsy, roli NATO w kontekście zmiany prezydenta USA i polsko-amerykańskiej współpracy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadzi: Beata Michniewicz

Gość: Paweł Soloch (szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego)  

Data emisji: 1.02.2017

Godzina emisji: 8.13

iz/fbi

Czytaj także

Szef BBN: prezydent stoi na stanowisku, że obecny system dowodzenia wymaga korekty

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 06:35
Przewidywane zmiany w systemie dowodzenia wojskiem, modernizacja techniczna i planowane szkolenia narodowe i sojusznicze były tematami spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z kadrą dowództwa generalnego - poinformował szef BBN Paweł Soloch.
rozwiń zwiń