X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Referendum ws. reformy oświaty. Rafał Grupiński: wierzę w sens takiego protestu

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 09:08
- Politycy Platformy Obywatelskiej biorą udział w zbiórce podpisów pod wnioskiem o referendum edukacyjne - powiedział w audycji "Salon polityczny Trójki" poseł PO.
Audio
  • Rafał Grupiński z PO o referendum edukacyjnym i wypadku kolumny rządowej (Salon polityczny Trójki)

- Bierzemy aktywny udział w tej sprawie. W każdym powiecie w Polsce mamy pełnomocnika do spraw referendum edukacyjnego - tłumaczył w radiowej Trójce Rafał Grupiński.

- Wierzę w pewien sens takiego protestu, który wyraża się poprzez składanie podpisów pod wnioskiem o referendum. Zbiórka zaczęła się niedawno. Zbiega się w istocie z czasem, kiedy rodzice powoli zaczynają się orientować w tym, jak bardzo zmieniają się warunki chodzenia do szkół ich dzieci. Myślę, że to jest taki czas pewnego budowania świadomości wszystkich tych, którzy martwią się o jakość polskiej szkoły - wskazał przewodniczący sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

- Nie podejrzewam, żeby Prawo i Sprawiedliwość chciało przegłosować przeprowadzenie tego referendum w Sejmie - stwierdził poseł Platformy Obywatelskiej. Na uwagę, że PO, kiedy rządziła, również nie wzięła pod uwagę podpisów złożonych pod wnioskiem o referendum w sprawie sześciolatków, odpowiedział, że w odróżnieniu od polityków PiS politycy PO nigdy nie zadeklarowali, że zrealizują każdy wniosek o plebiscyt. - Jestem bardzo ciekaw, czy w tej sprawie Prawo i Sprawiedliwość dotrzyma słowa - dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Od 1 września w szkole podstawowej wprowadzana będzie nowa podstawa programowa. Minister edukacji Anna Zalewska podpisała we wtorek rozporządzenie w tej sprawie. Podkreśliła, że nowa podstawa jest nowoczesna, choć szanuje przeszłość i historię. Grupiński stwierdził w radiowej Trójce, że przejrzał tę podstawę i "jest załamany". Dlaczego? Odpowiedź w audycji.

W "Salonie politycznym Trójki" rozmawialiśmy z Rafałem Grupińskim także o wypadku kolumny rządowej. Gość Trójki ocenił list, jaki premier Beata Szydło napisała do 21-letniego kierowcy, działania Platformy Obywatelskiej związane ze zdarzeniem oraz zbiórkę na nowy samochód dla młodego kierowcy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Rafał Grupiński (poseł Platformy Obywatelskiej, przewodniczący sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży)
Data emisji:
 16.02.2017
Godzina emisji: 8.14

kk/ei

Czytaj także

Anna Zalewska: to są podstawy programowe, które uczą dyskusji i zachęcają do odwagi

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 18:30
– Nowa podstawa programowa miała zamysł łączenia nowoczesności z tradycją; pokazywania, że jest Internet, kod językowy, tablice multimedialne, tożsamość, umiejętność dyskutowania i analizowania źródeł – powiedziała minister edukacji narodowej. Anna Zalewska była gościem audycji Adriana Klarenbacha "Rozmowa w PR24". 
rozwiń zwiń