X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Jurek: CETA to ogromne zagrożenie

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 08:59
- To jest otwarcie furtki do zagrożenia dla polskiego rolnictwa - ocenił w radiowej Trójce lider Prawicy Rzeczypospolitej, poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Jurek.
Audio

"Prawica Rzeczypospolitej zdecydowanie występuje przeciw akceptacji przez Polskę umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą (CETA) i przede wszystkim przeciw uruchomieniu analogicznego mechanizmu w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi (negocjowana umowa TTIP)" - czytamy w oświadczeniu Prawicy Rzeczypospolitej.

Tymczasem wielu polityków rządzącej partii twierdzi, że wszelkie lęki przed CETA wynikają z niewiedzy. - To nie są lęki tylko kwestia odpowiedzialności (...) CETA to ogromne zagrożenie, to otwarcie furtki do zagrożenia dla polskiego rolnictwa. My na początku lat 90. nie mieliśmy polityki przemysłowej i dzisiaj odbudowujemy przemysł. Jak zniesiemy granice handlowe, to za 10-15 lat będziemy mieli jakąś ambitną politykę dezagraryzacji, odbudowy polskiego rolnictwa, realizowaną przez ludzi, którzy przyczynili się do kolejnego kryzysu - stwierdził lider Prawicy Rzeczypospolitej.

Według gościa Trójki osoby, które przekonują do CETA. "kierują się konformizmem, dlatego że w Parlamencie Europejskim mówili, że CETA to jest jakaś dodatkowa gwarancja polskiego bezpieczeństwa". - A więc co to jest? Jakiś układ militarny? Bądźmy poważni - oznajmił. - Polska nie powinna się w tej sprawie oglądać na Francję, Holandię, na Irlandię, na Czechy, tylko jako najbardziej rolniczy kraj w Europie powinniśmy CETA odrzucić - podkreślił Marek Jurek.

Jakie działania podejmuje/podejmie Prawica Rzeczypospolitej, aby przekonać polityków, by zmienili zdanie co do umowy handlowej między Unią a Kanadą?

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której rozmawialiśmy także o tym, jak Polska jest postrzegana za granicą, o sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego, o głosowaniu nad wnioskiem o dymisję marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oraz o lotach polityków do rodzinnych miejscowości wojskowymi samolotami transportowymi.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marek Jurek (lider Prawicy Rzeczypospolitej, poseł do Parlamentu Europejskiego)
Data emisji:
 24.02.2017
Godzina emisji: 8.15

kk/mk

Czytaj także

Minister Rolnictwa: nie boję się rywalizacji między naszymi producentami a kanadyjskimi

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 18:20
- Opozycja przesadza, wprowadzając w sprawie CETA opinię publiczną w błąd. W 2014 roku ówczesny rząd PO-PSL pozwolił Komisji Europejskiej podpisać umowę CETA. Nie uważam, że istnieje takie zagrożenie, o którym mówią partie opozycyjne, dlatego, że jest warunek odnośnie sprowadzanych towarów, które muszą spełniać wymagania Unii Europejskiej – mówił w audycji Rozmowa PR 24 Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa.
rozwiń zwiń