Zakaz handlu w niedzielę. Henryk Kowalczyk: skorzystają mali sklepikarze, którzy nie zatrudniają pracowników

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 09:07
- Stanowisko rządu ws. zakazu handlu w niedziele poznamy prawdopodobnie w najbliższy lub kolejny czwartek - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" szef stałego komitetu Rady Ministrów.
Audio
  • Henryk Kowalczyk broni zakazu pracy w niedzielę (Salon polityczny Trójki)

Henryk Kowalczyk przekonywał w radiowej Trójce, że obywatelski projekt w sprawie zakazu pracy w niedzielę nie uderzy w duże sieci handlowe, gdyż ludzie będą robili większe zakupy w inne dni. Podkreślał, że na nowym prawie zyskają właściciele małych sklepów, którzy nie zatrudniają pracowników. Zaznaczył również, że "nie wszystkie propozycje Solidarności ws. zakazu handlu w niedziele są do zaakceptowania, m.in. wysokie kary".

- Moim zdaniem handel w niedziele nie jest konieczny, choć powinna być możliwość handlu w miejscach potrzebnych - powiedział Henryk Kowalczyk. Dodał, że nie trwają żadne prace nad nową wersją podatku handlowego. Postulował też obniżenie obciążeń dla małych przedsiębiorstw.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Szef stałego komitetu Rady Ministrów mówił też o współpracy z wicepremierem Mateuszem Morawieckim, o programie Rodzina 500 plus i wycince drzew.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Henryk Kowalczyk (szef stałego komitetu Rady Ministrów)
Data emisji:
 3.03.2017
Godzina emisji: 8.15

pp/mk