X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Halicki: Jacek Saryusz-Wolski uczestniczy w intrydze antypolskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 08:50
- Jeżeli efektem działań rządu będzie utrącenie kandydatury Donalda Tuska i np. wybór socjalisty zamiast chadeka, z innego kraju, na pewno dalekiego od reprezentowania naszych interesów, to jest to podwójna kompromitacja PiS - mówił na antenie radiowej Trójki Andrzej Halicki, poseł PO. 
Audio
  • Andrzej Halicki: jeżeli szefem RE nie zostanie Tusk, to będzie to kompromitacja PiS (Trójka/Salon polityczny Trójki)

Komitet Polityczny PiS zdecydował, że Donald Tusk nie będzie miał poparcia polskiego rządu w wyborach na szafa Rady Europejskiej. Partia rządząca wysunęła kandydaturę europosła PO Jacka Saryusz-Wolskiego.

- Jacek Saryusz-Wolski uczestniczy w intrydze antypolskiej. I to od wielu miesięcy, to nie przypadek, że to się zdarzyło teraz. Intryga ta nie ma na celu wypromowania polskiego kandydata, ale osłabienie tego, który jest przewodniczącym RE, Donalda Tuska - podkreślił poseł.

Prowadzący przywołał tweety Saryusz-Wolskiego, który pisze, że zdecydowanie sprzeciwia się donosom na Polskę w UE. Dodał, że "wysiada z Platformy na przystanku Polska". - Raczej wysiadł na przystanku Nowogrodzka. Mówimy o sytuacji destabilizacji Unii Europejskiej. To jest pierwszy kontekst. Drugi kontekst to udział w tym najwyższym gremium Polaka - mówił były minister cyfryzacji.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Saryusz-Wolski w innym wpisie stwierdził, że momentem krytycznym w jego ocenie Tuska było wystąpienie szefa RE we Wrocławiu 17 grudnia, gdy Tusk bezpośrednio zaangażował się w polską politykę. Donald Tusk brał wtedy udział w ceremonii zamknięcia Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. - Mając w pamięci, co znaczą grudnie w naszej historii, apeluję do tych, którzy realnie sprawują władzę w naszym kraju o respekt wobec ludzi, zasad i wartości - mówił. Dziękował również tym, którzy "gotowi są trwać przy europejskich standardach demokracji". 

(Film - D. Tusk: Apeluję do władz o respekt wobec ludzi, zasad i wartości. Źródło: TVN24/X-NEWS) 


- Jeżeli mówimy o standardach i zasadach, które powinny dotyczyć wszystkich, to dzisiaj rząd Polski ignorując komisję wenecką oraz zalecenia Komisji Europejskiej tworzy taką zasadę "widzimisię" czyli "wolnoć Tomku w swoim domku". Niestety, to ma synonimy nie tylko zachowania antyeuropejskiego, ale antydemokratycznego i anarchistycznego. Bo nie jest tak, że można wszystko u siebie. Pomimo, że jest się u siebie - zaznaczył.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Andrzej Halicki (poseł PO)
Data emisji:
 6.03.2017
Godzina emisji: 8.14

dcz/fbi

Czytaj także

Jarosław Gowin: "Saryusz-Wolski znakomitym kandydatem na szefa RE"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 17:14
– Nikt się nie powinien dziwić temu, że polski rząd na razie nie udziela poparcia Donaldowi Tuskowi w staraniach o drugą kadencję na fotelu szefa Rady Europejskiej – komentował w Rozmowie PR24 Jarosław Gowin, wicepremier. Polityk na naszej antenie mówił również o tym, czy Jacek Saryusz-Wolski przejdzie z PO do PiS-u lub Polski Razem.
rozwiń zwiń