X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Magierowski: los Polaków na Wyspach nie jest przesądzony

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 09:30
- Zachowanie praw obywateli Polski i innych krajów Unii Europejskiej to zadanie dla polskiej dyplomacji - mówił na antenie Trójki szef biura prasowego w Kancelarii Prezydenta RP Marek Magierowski.
Audio
  • Marek Magierowski: Polexit to absurd i nigdy taka koncepcja nie pojawiła się wśród liderów partii obecnie rządzącej w Polsce (IAR)

Izba Gmin odrzuciła w poniedziałek poprawki Izby Lordów do ustawy upoważniającej rząd Theresy May do rozpoczęcia negocjacji ws. wyjścia z Unii Europejskiej. Zapisy gwarantowały prawa obywateli UE po Brexicie i dawały posłom prawo weta wobec warunków Brexitu.

- Mam nadzieję, że uda się doprowadzić do sytuacji, w której prawa obywateli Polski i innych krajów zostaną zachowane. To jest zadanie dla polskiej dyplomacji. Jeżeli pomoc prezydenta będzie potrzebna, to z pewnością Andrzej Duda jest gotów się zaangażować. Pragnę podkreślić, że los Polaków na wyspach nie jest przesądzony - powiedział Marek Magierowski.

Szef prezydenckiego biura prasowego zapytany o kwestie wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej stwierdził, że "Polexit to absurd i nigdy taka koncepcja nie pojawiła się wśród liderów partii obecnie rządzącej w Polsce". - Nie ma takiej koncepcji i prawdopodobnie nigdy nie powstanie. Prawo i Sprawiedliwość wbrew opinii zachodnich komentatorów nie jest partią eurosceptyczną. My chcielibyśmy Unię naprawiać. Jeżeli jednak Unia tego nie zrobi, to możemy być świadkami znacznie gorszego scenariusza niż wspomniany Polexit.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, w której zaproszony gość odniósł się także do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Londynie w 2015 roku.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marek Magierowski (dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta RP, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy)
Data emisji: 14.03.2017
Godzina emisji: 8.14

koz/fbi

Czytaj także

Jak w praktyce będzie wyglądał Brexit?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 13:00
- Premier Theresa May przedstawia dziś swój plan wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jej koncepcja obejmuje 12 punktów - mówi korespondent Polskiego Radia Adam Dąbrowski.
rozwiń zwiń