X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Siemoniak: to nie incydent, w wojsku trwa kadrowe tsunami

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 09:32
- Bardzo się dziwię, że nasz skarb narodowy, jakim są wojska specjalne, za czasów Macierewicza ulega destrukcji - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Tomasz Siemoniak. 
Audio
  • Tomasz Siemoniak o zmianach kadrowych w dowództwie polskiej armii (Salon polityczny Trójki)

We wtorek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz mianował gen. bryg. Wojciecha Marchwicę dowódcą komponentu Wojsk Specjalnych. Zastąpił on generała brygady Jerzego Guta, który postanowił odejść z wojska. Z kolei dowódcą Jednostki Wojskowej GROM został płk Mariusz Pawluk. Czy te decyzje zapewniają ciągłość dowodzenia w polskiej armii? 

- Przede wszystkim wskażmy przyczynę odejścia generała Guta, wcześniej generała Patalonga, najlepszych polskich "specjalsów" - powiedział Tomasz Siemoniak. - To nie jest jednostkowy incydent, ale fragment wielkiej fali, kadrowego tsunami, które trwa w wojsku - dodał gość Trójki i wskazał, że za odejściami stoi niezdolność współpracy z Antonim Macierewiczem. 

Siemoniak przyznał, że ceni generała Marchwicę, ale jego awans odbiera jako "rozwiązanie awaryjne", bo nowy dowódca nie wywodzi się ze "specjalsów". - Powinien być specjals na czele specjalsów - podkreślił były minister obrony. Roszadę kadrową w GROM nazwał "złą zmianą". 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość krytycznie ocenił postawę prezydenta Andrzeja Duda w obliczu dokonujących się w wojsku zmian. Zwrócił uwagę, że prezydent nie napomina Macierewicza i milcząco aprobuje sytuację. - Wojsko głęboko się rozczarowało co do zwierzchnika sił zbrojnych, bo kompletnie zrezygnował ze swojej roli - stwierdził.

Siemoniak mówił też o przygotowywanym przez opozycję konstruktywnym wotum nieufności, a także wspominał zmarłego Wojciecha Młynarskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Tomasz Siemoniak (były minister obrony, PO)
Data emisji: 16.03.2017
Godzina emisji: 8.14

fc/ei

Czytaj także

Zmiany kadrowe w armii. "To nic nadzwyczajnego"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 08:54
20 generałów i 250 pułkowników odeszło w ostatnim roku z polskiej armii. – Niektórzy odeszli, bo chcieli, innym podziękowano za pracę, a jeszcze inni wkroczyli w wiek, w którym już nie mogli pełnić obowiązków – wyjaśnia w audycji "Salon polityczny Trójki" Paweł Soloch, szef BBN.
rozwiń zwiń