X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Kidawa-Błońska: Jarosław Kaczyński będzie musiał zmierzyć się z rekonstrukcją rządu

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 09:24
- Zadaniem opozycji jest krytykować, szukać dziury w całym, szukać błędów i wskazywać, jak te błędy poprawić - powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej. 
Audio
  • Małgorzata Kidawa-Błońska o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło (Salon polityczny Trójki)

PO złożyła w Sejmie wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Kandydatem Platformy na premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna. Wniosek Platformy dotyczący wotum nieufności dla rządu liczy, wraz z uzasadnieniem, 35 stron i szczegółowo opisuje zarzuty ugrupowania wobec zdecydowanej większości członków obecnej Rady Ministrów, w tym trzech wicepremierów: Mateusza Morawieckiego (jednocześnie ministra rozwoju i finansów), Piotra Glińskiego (resort kultury i dziedzictwa narodowego) oraz Jarosława Gowina (nauka i szkolnictwo wyższe).

Małgorzata Kidawa-Błońska wyraziła nadzieję, że posłowie zajmą się wnioskiem na najbliższym posiedzeniu Sejmu, choć - jak zauważyła - nie ma tego jeszcze w porządku obrad. Wskazała, że we wtorek zbierze się prezydium i konwent i wtedy może zapaść decyzja. - Ta sprawa jest bardzo poważna i odkładanie jej w czasie nie rozmydli tego. I tak będziemy na ten temat dyskutowali - zapewniła. 

- Opozycja będzie miała szansę przeprowadzenia debaty i dyskusji. To jest prawo opozycji, narzędzie demokratyczne - powiedziała wicemarszałek Sejmu, w odpowiedzi na argument, że wniosek o wotum nieufności niewiele zmieni. - Zadaniem opozycji jest krytykować, szukać dziury w całym, szukać błędów i wskazywać, jak te błędy poprawić - wyjaśniła. 

Jej zdaniem Jarosław Kaczyński będzie musiał zmierzyć się z rekonstrukcją rządu, jeśli myśli o poprawieniu notowań PiS. - Każdy minister działa oddzielnie, nie ma ogniwa spajającego, notowania lecą, bałagan coraz większy - oceniła. - To dobrze nie świadczy o rządzie, kiedy minister, który ma bronić naród, nie zyskuje aprobaty nawet kilkudziesięciu procent - powiedziała o Antonim Macierewiczu. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Małgorzata Kidawa-Błońska tłumaczyła też, dlaczego Platforma Obywatelska zwleka z ogłoszeniem kandydata na prezydenta Warszawy. Zapewniła jednak, że PO jest zdeterminowana, aby obronić samorząd. - Nie oddamy Warszawy Prawu i Sprawiedliwości - stwierdziła. 

W audycji poruszono również temat zmian w przepisach dotyczących wycinki drzew oraz ostatniej konferencji prokuratury ws. katastrofy smoleńskiej. Pojawił się także wątek astrologiczny i związku Kidawy-Błońskiej z jednym z członków rządu Beaty Szydło. Zapraszamy do wysłuchania. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska (wicemarszałek Sejmu, PO)
Data emisji: 04.04.2017
Godzina emisji: 8.14

fc/ei