X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef MSZ: konsul Maria Szonert-Binienda dziś de facto nie pełni swoich obowiązków

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 09:06
- Dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona, Maria Szonert-Binienda nie będzie wykonywała obowiązków konsularnych - mówił w "Salonie politycznym Trójki" minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.
Audio
  • Witold Waszczykowski o sprawie Marii Szonert-Biniendy (Salon polityczny Trójki)

Chodzi o zamieszczenie w mediach społecznościach na profilu Marii Szonert-Biniendy zdjęcia przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska w mundurze SS.

Witold Waszczykowski tłumaczył, że Maria Szonert-Binienda, która była konsulem honorowym w Stanach Zjednoczonych, pod koniec ubiegłego miesiąca zwróciła się do niego z pismem i oddała do dyspozycji. Jak mówił szef MSZ, konsul poinformowała, że podjęła już działania wyjaśniające sprawę.

- W związku z tym uznałem, że póki co nie będzie ona sprawowała obowiązków konsularnych. Maria Szonert-Binienda nie jest urzędnikiem państwowym, jej konto jest kontem prywatnym, więc powinna to wyjaśnić bezpośrednio w kontaktach z prokuraturą - podkreślił gość Trójki.

Minister spraw zagranicznych dodał, że sprawa konsula honorowego w Meksyku wygląda zupełnie inaczej, gdyż zwrócił się on z manifestem politycznym przeciwko polskim władzom, co automatycznie spowodowało, że nie będzie już reprezentował Polski.

Witold Waszczykowski mówił również o wyborach prezydenckich we Francji. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, która rozpoczęła się od wręczenia gościowi Trójki prezentu "od słuchaczy z San Escobar" z okazji urodzin ministra.

Zestaw podarunków do słuchaczy (fot: B. Michniewicz) Zestaw podarunków od słuchaczy z San Escobar (fot: B. Michniewicz)

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Witold Waszczykowski (minister spraw zagranicznych)
Data emisji: 5.05.2017
Godzina emisji: 8.13

mr/ei

Czytaj także

Szef MSZ: przymusowa relokacja niesie ze sobą złe konotacje polityczne

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 19:51
- Unijny plan podziału migrantów między kraje członkowskie przywołuje wspomnienia o tym, przez co Polska przeszła podczas II wojny światowej - powiedział minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski maltańskiej gazecie "Times of Malta".
rozwiń zwiń