X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Witold Waszczykowski: zamiast retoryki wolę 5 tys. żołnierzy USA w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 09:32
Bezpieczeństwo naszego regionu będzie najważniejszym tematem wizyty Donalda Trumpa w Polsce - ocenił minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w "Salonie politycznym Trójki".
Audio
  • Witold Waszczykowski o wizycie Donalda Trumpa w Polsce (Salon polityczny Trójki)

Trwają przygotowania do wizyty amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa w Polsce. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zakłada, że prezydent USA przybędzie do Polski 5 lipca wieczorem, a program jego wizyty będzie trwał do wczesnych godzin popołudniowych 6 lipca.

- Program jest w zasadzie ułożony, pracujemy jeszcze nad układem, ponieważ Donald Trump chciałby na początku spotkać się z polskim prezydentem. Chciałby też wygłosić przemówienie ogólne do Polaków - powiedział Witold Waszczykowski. Dodał, że prezydent USA zdecydował, że przyleci tylko do Warszawy, co trzeba uwzględnić w planach Forum Państw Trójmorza i Global Forum, które są zaplanowane we Wrocławiu. 

Minister ocenił, że najważniejszym tematem rozmów będzie bezpieczeństwo naszego regionu. - Mamy za wschodnią granicą nierozwiązany konflikt rosyjsko-ukraiński - przypomniał szef MSZ. Wskazał, że poruszone będą też kwestie NATO i wydatków na zbrojenia. 

Zapytany o amerykańskie deklaracje i przywiązanie do art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego o wzajemnej obronie Waszczykowski odparł, że potwierdzeniem jego wypełniania jest obecność sił USA. - Zamiast retoryki wolę teraz mieć 5 tys. żołnierzy amerykańskich na terenie Polski - powiedział gość Trójki.

Minister odniósł się też do informacji, że Komisja Europejska rozpoczyna postępowania przeciwko unijnym krajom za odmowę przyjmowania uchodźców. - Nic nam nie grozi. Grozi nam retoryka - stwierdził. Zauważył, że unijny plan relokacji 160 tys. imigrantów zrealizowano w zakresie zaledwie 20 tys. osób - Żadne państwo w Europe nie wykonało tego programu - ocenił. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z szefem polskiej dyplomacji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Witold Waszczykowski (minister spraw zagranicznych)
Data emisji: 13.06.2017
Godzina emisji: 8.13

fc/iwo

Czytaj także

Paweł Mucha: do roku 2030 będziemy wydatkować 2,5 proc. PKB na obronność

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 09:03
- Amerykańscy podatnicy, co wyraża prezydent USA, oczekują, że wszystkie państwa, które są w NATO, będą starały się w równym stopniu pokrywać ciężar obronności, oczywiście znając proporcje - mówił na antenie radiowej Trójki Paweł Mucha, minister w Kancelarii Prezydenta.
rozwiń zwiń