X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Jurek: UE dyryguje polityką imigracyjną państw członkowskich

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 08:38
- W tej sprawie nie chodzi ani o imigrację, ani tym bardziej o uchodźców, tylko o imperialne ambicje Unii Europejskiej do dyrygowania polityką imigracyjną państw członkowskich i narzucania Europie Środkowo-Wschodniej modelu multikulturalnego, który okazał się fatalny dla Europy Zachodniej - mówił Marek Jurek, komentując decyzję Komisji Europejskiej.
Audio
  • Marek Jurek: UE dyryguje polityką imigracyjną państw członkowskich (Salon polityczny Trójki)

Komisja Europejska w środę formalnie wszczęła procedurę przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku z niewywiązywaniem się przez te państwa ze zobowiązań w sprawie relokacji uchodźców. Kraje te mają miesiąc na wystosowanie odpowiedzi do KE.

- Jeżeli Komisja Europejska złoży skargę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, to sprawa będzie się ciągnąć. Polski rząd będzie bronił polskich racji. Teoretycznie ETS może wydać wyrok nakazujący wykonanie postanowień Rady Europejskiej. Może również go nie wydać i wtedy to będzie przegrana sprawa dla KE - stwierdził były marszałek Sejmu.

- Naprawdę w tej sprawie nie chodzi ani o imigrację i polską politykę imigracyjną, ani tym bardziej o uchodźców. Chodzi o imperialne ambicje Unii Europejskiej do dyrygowania polityką imigracyjną państw członkowskich i narzucania Europie Środkowo-Wschodniej modelu multikulturalnego, który okazał się fatalny dla Europy Zachodniej - mówił polityk.

Europoseł wskazał, że pomagamy imigrantom zza wschodniej granicy. - Mamy milion Ukraińców w Polsce. To w ogóle nie interesuje Komisji Europejskiej. Szczególnie ta Ukraina za Zbruczem, która przed wojną nie należała ani do Rumunii, ani do Polski, tylko do ZSRR. Tam ludzie przeżyli koszmar kilkudziesięciu lat komunizmu i ciągle zmagają się z jego pozostałościami. Ci ludzie mają takie samo prawo do poprawy swojego statusu życia i Polska im w tym pomaga - podkreślił polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Marek Jurek odniósł się również do kwestii debaty konstytucyjnej i zapisów, które mogłyby się znaleźć w nowej ustawie zasadniczej.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marek Jurek (europoseł Prawicy Rzeczypospolitej)
Data emisji: 15.06.2017
Godzina emisji: 8.15

dcz/mk

Czytaj także

Prof. Michał Kleiber: wszystkie pomysły, które odstraszają od Unii, są fatalne

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016 09:15
- Uchodźcy to nie są rzeczy, tylko ludzie i nie można ich związać i wysłać do kraju, który został im przydzielony odgórnie - mówi w "Salonie politycznym Trójki" naukowiec i ambasador KE ds. nowej narracji europejskiej.
rozwiń zwiń