X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sławomir Neumann o reformie edukacji: ta zmiana gwarantuje tylko chaos w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 08:50
- To szkodliwa reforma, która zaburzy system edukacji - mówił w "Salonie politycznym Trójki" Sławomir Neumann, przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Sławomir Neumann o reformie edukacji (Salon polityczny Trójki)

W czwartek Sejm skierował do dalszych prac w Komisji Ustawodawczej obywatelski wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie reformy edukacji. Za opowiedziało się 441 posłów, 2 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciwny.

Sławomir Neumann tłumaczył, że rządzący wciąż mogą wycofać się z tej reformy. Jak mówił, praca nad uchwałą referendalną w Komisji Ustawodawczej może trwać pół godziny, a samo referendum może zostać przeprowadzone w sierpniu.

- To jest kwestia woli politycznej. Do 1 września można zrobić wszystko. Jeśli PiS się uprze, to reforma wejdzie i będzie to ze szkodą dla dzieciaków, które są dzisiaj na przełomie szkoły podstawowej i gimnazjum - podkreślił gość Trójki.

Polityk uważa, że gimnazja były wyrównaniem szans, szczególnie dla dzieci z mniejszych miejscowości, a reforma PiS-u wprowadzi w szkołach chaos.

Sławomir Neumann mówił również o wywiadzie prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Sławomir Neumann (przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 23.06.2017
Godzina emisji: 8.13

mr/iwo

Czytaj także

Sejm: kluby opozycyjne za przeprowadzeniem referendum ws. reformy edukacji

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 07:04
Wszystkie kluby opozycyjne opowiedziały się za przeprowadzeniem ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji podczas debaty sejmowej nad nim, która odbyła się w Sejmie w nocy z wtorku na środę. Za skierowaniem wniosku do komisji opowiedziało się PiS.
rozwiń zwiń