"Prezydentura Donalda Trumpa jest zagadką"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 09:32
- Liczyłem, że Donald Trump wyraźniej powie o artykule 5 traktatu NATO, o gwarancjach dla Europy i zobowiązaniach Stanów Zjednoczonych - powiedział Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO. W "Salonie politycznym Trójki" komentował wizytę prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie.
Audio
  • Tomasz Siemoniak, poseł PO: prezydentura Donalda Trumpa jest zagadką (Salon polityczny Trójki/Trójka)
Audio
  • Tomasz Siemoniak, poseł PO: prezydentura Donalda Trumpa jest zagadką (Salon polityczny Trójki/Trójka)

- Sam fakt, że prezydent Trump był w Warszawie, spotkał się z polskimi i wschodnioeuropejskimi politykami, wystąpił na Pl. Krasińskich, jest ważny i istotny - ocenił Tomasz Siemoniak. Dodał, że wszyscy czekają na słowa Trumpa w różnych kwestiach, a jego "prezydentura jest wielką zagadką". - Ludzie nie są pewni, czy to jest kontynuacja starej dobrej polityki amerykańskiej, więc wydaje mi się, że z tego punktu widzenia, to krok do przodu - mówił poseł PO.

Jak zdaniem Tomasza Siemoniaka radzą sobie rządzący w sprawach międzynarodowych? - W jednych sprawach radzą sobie dobrze, tego przykładem jest wizyta Donalda Trumpa. W innych sprawach sobie radzą gorzej - mówił gość "Salonu politycznego Trójki". Dodał, że jest zwolennikiem chłodnych ocen, z dystansu. - Trzeba zobaczyć, co zostanie z tej wizyty, jakie interesy dzięki temu Polska zrealizowała - mówił.

- Będę kibicował temu, żeby sprawa zakupu systemu rakiet Patriot szła do przodu - podkreślił poseł. Dodał, że w tej sprawie popiera działania obecnego ministra obrony Antoniego Macierewicza.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, z której dowiedzieć się można więcej m.in. o systemie obrony przeciwrakietowej Patriot i kolejnej miesięcznicy smoleńskiej.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Tomasz Siemoniak (wiceprzewodniczący PO)
Data emisji: 10.07.2017
Godzina emisji: 8.14

pg/mk

Czytaj także

"Stany Zjednoczone idą drogą obrony wartości i obrony swoich sojuszników"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 09:06
Rząd Stanów Zjednoczonych zgodził się na sprzedaż Polsce rakiet Patriot. Informację ogłoszoną przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza komentował w "Sygnałach Dnia" Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący PO, były wicepremier i były minister obrony narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szansa na zwiększenie amerykańskich inwestycji w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 19:36
Inwestycje, współpraca energetyczna oraz szeroko rozumiana współpraca technologiczna były tematami mojej rozmowy z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem i jego delegacją - powiedział w piątek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń