Czarnecki o słowach Bieńkowskiej: pluje na własną ojczyznę

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 09:32
– Pani Bieńkowska śpiewa w chórze, w którym są przedstawiciele różnych państw, który nasz kraj bardzo ostro atakuje – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Ryszard Czarnecki wiceprzewodniczący PE, europoseł PiS.
Audio
  • Czarnecki o słowach Bieńkowskiej: pluje na własną ojczyznę (Śniadanie w Trójce)

Ryszard Czarnecki krytykował w radiowej Trójce unijną komisarz Elżbietę Bieńkowską, która oceniła, że UE uważa eurosceptyczne kraje członkowskie za większe zagrożenie dla Wspólnoty niż jej opuszczenie przez Wielką Brytanię. Powiedział, że Brexit jest dla UE "katastrofą", gdyż oznacza "spadek wartości politycznej UE".

bienkowska 1200 free.jpg
Komisarz Elżbieta Bieńkowska: "kraje takie jak Polska" jako "większe zagrożenie dla spójności UE niż Brexit"

Jego zdaniem Bieńkowska zachowuje się inaczej niż inni wysoko postawieni unijni urzędnicy, którym nie zdarza się tak ostro krytykować własnych krajów nawet wtedy, gdyż rządzą w nich przedstawiciele innych opcji. Dlatego też ocenił, że słowa komisarz to "plucie na własną ojczyznę".

- Pani Bieńkowska śpiewa w chórze, w którym są przedstawiciele różnych państw, który nasz kraj bardzo ostro atakuje – przekonywał Ryszard Czarnecki. Dodał przy tym, że jej opinia jakoby Polska miała niską pozycję w UE i nie miała sojuszników jest "kompletnie nieprawdziwa i bełkotliwa". - Gadki szmatki o izolacji Polski w Unii Europejskiej to śmiech na sali, kompletne oderwanie od rzeczywistości – dodał.

Ryszard Czarnecki mówił też o wyborach w Niemczech, a także o reformie sądownictwa. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Ryszard Czarnecki (wiceprzewodniczący PE, europoseł PiS)
Data emisji: 11.09.2017
Godzina emisji: 8.13

pp/mk

Zobacz także

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: Polska zgodnie z wolą obywateli nie zmieni swojej polityki migracyjnej

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 07:43
- Nadal będzie czerwone światło dla imigrantów spoza Europy, głównie wyznawców islamu - mówił w "Sygnałach dnia" Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń