X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Siemoniak o manewrach Zapad-2017 i kampanii billboardowej  

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 09:32
– Samymi manewrami nie powinniśmy się martwić, ale polityką rosyjską już tak –powiedział w Trójce były minister obrony narodowej. – Kampania billboardowa jest atakiem na Andrzeja Dudę i jego weta – skomentował.
Audio
  • Tomasz Siemoniak mówił o ćwiczeniach Zapad-2017 i kampanii billboardowej (Salon polityczny Trójki)

Tomasz Siemoniak stwierdził na antenie Trójki, że rosyjskie manewry przeprowadzane co cztery lata blisko naszej granicy przypominają nam, że Rosja wciąż jest istotnym problemem.  Zapędy imperialne, rozbudowa armii, aneksja Krymu i konflikt z Ukrainą powinny niepokoić. Bądźmy czujni, obserwujmy te ćwiczenia i wyciągajmy długofalowe wnioski – powiedział były minister obrony narodowej.

Dodał, że celem manewrów jest testowanie sprawności bojowej Rosji, ale towarzyszy im propaganda mająca pokazać Zachodowi siłę rosyjskiej armii. Zapytany, czy Zapad-2017 może mieć na celu podporządkowanie sobie prezydenta Łukaszenki, odpowiedział, że nie, gdyż Rosja może dyscyplinować Białoruś nawet bez tego rodzaju manewrów.

Poseł PO odniósł się też do sprawy kampanii billboardowej "Sprawiedliwe sądy". Zapytany, czym może skutkować zainteresowanie kampanią Państwowej Komisji Wyborczej, odpowiedział, że PKW może ustalić, czy akacja nie narusza zasad finansowania partii politycznych, które nie mogą być finansowane z publicznych pieniędzy.

 Sprawa jest precedensowa. W ciągu ostatnich lat nie było w polskiej polityce sytuacji, w której jakaś fundacja przeprowadziłaby absolutnie polityczną kampanię za państwowe pieniądze. Cała ta kampania jest wizerunkową katastrofą. Pełno jest tu nieścisłości i dwuznaczności – skomentował Tomasz Siemoniak. Dodał te, że cała akcja bardzo mocno naruszyła powagę państwa.  Kampania jest atakiem na Andrzeja Dudę i jego weta. Nie jest ona niczyją promocją i przyniesie rządowi straty wizerunkowe. Kampania wystawia PiS-owi bardzo złe świadectwo i myślę, że odbije się to w sondażach – podsumował gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Tomasz Siemoniak (Platforma Obywatelska)
Data emisji: 18.09.2017
Godzina emisji: 8.13

abi/iwo