"Macierewicz i jego tajemnice". Dominik Smyrgała: tezy Tomasza Piątka są fałszywe

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 09:12
– Antoni Macierewicz nie ma żadnych rosyjskich powiązań – zapewniał w "Salonie politycznym Trójki" Dominik Smyrgała, politolog, ekspert związany z Collegium Civitas, szef Gabinetu Politycznego MON.
Audio
  • Dominik Smyrgała obala tezy zawarte w książce "Macierewicz i jego tajemnice" (Salon polityczny Trójki)

Dominik Smyrgała mówił w radiowej Trójce o książce Tomasza Piątka "Macierewicz i jego tajemnice", która – jak informują wydawcy  sprzedała się w nakładzie 200 tysięcy egzemplarzy i stała się przyczynkiem do żądań PO dotyczących zawieszenia szefa MON.

Główną tezą książki są rzekome powiązania Antoniego Macierewicza z "mózgiem rosyjskiej mafii" Simonem Mogilewiczem i z Kremlem.

Dominik Smyrgała przekonywał na antenie Trójki, że teza ta jest fałszywa i że "nie ma tu żadnych powiązań". – Na ostatniej stronie minister Macierewicz jest opisany jako były opozycjonista, znany z antyrosyjskiej retoryki, ale otaczający się podejrzanymi ludźmi związanymi z Rosją. Z nazwiska są tam wymienieni Robert Luśnia, Jacek Kotas i Alfonso D’Amato. Ludzie ci przedstawieni są jako linki do Mogilewicza. Rzecz w tym, że żadna z tych osób nie ma z nim żadnego bezpośredniego związku, a pośrednie są bardzo odległe – tłumaczył Dominik Smyrgała.

Jak gość Pawła Lisickiego odpowiada na kolejne zarzuty postawione w książce Antoniemu Macierewiczowi? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Dominik Smyrgała (politolog, ekspert związany z Collegium Civitas, szef gabinetu politycznego ministra  obrony narodowej Antoniego Macierewicza)
Data emisji: 20.09.2017
Godzina emisji: 8.13

pp

Czytaj także

Antoni Macierewicz chce przywieźć z USA kontrakty zbrojeniowe

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 21:44
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, który w środę rozpoczyna wizytę w USA, będzie rozmawiał w amerykańskim Departamencie Obrony o kontraktach zbrojeniowych. 
rozwiń zwiń