Kazimierz Ujazdowski: nie marnujmy naszych szans po wyborach w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 09:30
– Angela Merkel jest bardziej niż przeciętny europejski polityk wrażliwa na imperializm Władimira Putina i zapewne podtrzyma kurs swojej polityki, szczególnie jeśli jej aliantem będzie FDP – mówił w Trójce eurodeputowany Michał Kazimierz Ujazdowski. Dodał, że kanclerz jest za integeracją całej UE, a nie tylko strefy euro, co leży w interesie Warszawy.
Audio
  • Kazimierz Michał Ujazdowski o wyborach w Niemczech (Salon polityczny Trójki)

– Nie powinniśmy marnować szansy – apelował gość "Salonu politycznego Trójki".  Niemcami rządzi polityk, z którym w kilku sprawach się spieramy, ale który w ważnych kwestiach ma zasadniczo zbieżne stanowisko z polskim podejściem  zaznaczył. Jak mówił, chodzi o stosunek do agresywnej Rosji i integracji europejskiej.

– W przeciwieństwie do prezydenta Macrona i przedstawicieli linii federalistycznej, zakładającej szybką integrację wokół strefy euro kosztem jedności UE, Merkel dba o to, by UE zachowała swą egzystencję jako całość – zaznaczył Kazimierz Michał Ujazdowski.

Polityk dodał, że polski rząd, działający w interesie narodowym, powinien skorzystać z tej szansy, i wyraził nadzieję, że obecność partii AfD w Bundestagu zmobilizuje duże partie do reformy.

W programie była mowa też o reformie sądownictwa i kampanii "Sprawiedliwe Sądy".

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Kazimierz Michał Ujazdowski (niezależny eurodeputowany)
Data emisji: 25.09.2017
Godzina emisji: 8.13

agkm/iwo