X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konstanty Radziwiłł: programy in vitro mają pozytywną ocenę agencji

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 09:27
– Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji dba o to, żeby wszystko to, co robimy w systemie służby zdrowia, miało uzasadnienie naukowe, medyczne – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
Audio
  • Minister zdrowia o lokalnych programach finansowania in vitro (Salon polityczny Trójki)

Politycy PO, Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz, przestrzegali w środę, że przygotowany przez resort zdrowia projekt zmian w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej może skutkować tym, że samorządy nie będą mogły realizować lokalnych programów refundacji zapłodnienia in vitro. 

Jeden z proponowanych w rządowym projekcie przepisów zakłada – jako warunek rozpoczęcia wdrożenia, realizacji i finansowania programu polityki zdrowotnej – konieczność uzyskania pozytywnej albo warunkowo pozytywnej opinii prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji albo przesłania oświadczenia podmiotu opracowującego projekt programu o jego zgodności z rekomendacją prezesa Agencji. Dotychczas je opinia nie była wiążąca.

Konstanty Radziwiłł wskazał, że programy polityki zdrowotnej powstają m.in. w gminach, a nowa regulacja ma sprawić, że będą one rzeczywistym wsparciem publicznego systemu służby zdrowia, a nie wydawaniem pieniędzy na rzeczy bezsensowne. – Zdarzało się i to wcale nierzadko, że przygotowany np. przez gminę program zdrowotny był negatywnie oceniony przez Agencję, a mimo to realizowany – powiedział minister. 

– Programy in vitro, z tego co wiem, pozytywną ocenę mają, więc w ogóle nie ma problemu – oświadczył Konstanty Radziwiłł. Ocenił, że ci, którzy widzą perspektywę zablokowania lokalnych programów refundacji, "są trochę za bardzo skoncentrowani, żeby nie powiedzieć, że mają jakąś manię na punkcie in vitro". 

Minister zdrowia podkreślił, że nie ingeruje w decyzje samorządów, jednocześnie wykluczył możliwość przywrócenia ogólnopolskiego programu in vitro.

W audycji poruszono też tematy dopuszczalności aborcji, zapowiadanego protestu głodowego lekarzy rezydentów, zmian w podstawowej opiece zdrowotnej, sieci szpitali i refundacji szczepień przeciwko grypie. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Konstanty Radziwiłł (minister zdrowia)
Data emisji: 28.09.2017
Godzina emisji: 8.14

fc/mk

Czytaj także

Sieć szpitali. Radziwiłł: od pierwszego października to pacjenci odczują zmiany i to odczują od razu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 10:34
Trwa okres technicznych przygotowań do wdrożenia od 1 października sieci szpitali; wszystko idzie zgodnie z planem - mówi minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Jak zapewnia, zmiany odczują pacjenci, i to odczują je od razu.
rozwiń zwiń