Jarosław Sellin: różnimy się tylko w pewnych szczegółach, które na pewno dogadamy

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 09:39
– Myślę, że totalna opozycja zawiedzie się, jeśli liczy, że dojdzie do trwałego podziału obozu "dobrej zmiany" – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Jarosław Sellin. 
Audio
  • Jarosław Sellin o "konflikcie" między prezydentem a PiS (Salon polityczny Trójki)

Prezydenckie projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym zostały 26 września złożone do marszałka Sejmu. Wcześniej Andrzej Duda zawetował dwie ustawy PiS reformujące system sądownictwa. Wywołało to falę spekulacji i domysłów, czy prezydent i rządzące ugrupowanie nadal zmierzają w tym samym kierunku. 

 Pan prezydent chce reformy sądownictwa, my też tego chcemy. Różnimy się tylko w pewnych szczegółach, które na pewno dogadamy  powiedział Jarosław Sellin. Przypomniał, że Andrzej Duda podpisał najważniejszą ustawę o reformie sądów powszechnych.  Spór dotyczy "górki" sędziowskiej  sprecyzował. 

Jarosław Sellin ocenił, że zawetowanie ustaw o SN i KRS było "mocną akcją polityczną" prezydenta.  Od dwóch miesięcy o niczym innym prawie nie dyskutujemy  zauważył. 

Gość Trójki skomentował też słowa kardynała Kazimierza Nycza z homilii wygłoszonej podczas mszy z okazji 100-lecia Sądu Najwyższego. Mówił również o przypadającej w przyszłym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury)
Data emisji: 29.09.2017
Godzina emisji: 8.14

fc/czaj

Czytaj także

Spór o KRS. "Środowisko sędziowskie musi mieć w nim swoją reprezentację"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 18:57
– Projekty, które zaproponował prezydent, w wielu aspektach są niezgodne z polską konstytucją – powiedziała posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz. – Sejm nie jest Trybunałem Konstytucyjnym i zakładanie, że coś jest zgodne z konstytucją bądź nie, nie należy do zadań parlamentu – odpowiedział Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń