Jacek Sasin: oczekiwania prezydenta przyjęliśmy nie bez wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 09:13
– Jako Prawo i Sprawiedliwość jesteśmy zainteresowani, co nie powinno nikogo dziwić, dogadaniem się, kompromisem z panem prezydentem – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Jacek Sasin, poseł PiS.
Audio
  • - Oczekiwania prezydenta przyjęliśmy nie bez wątpliwości - mówił Jacek Sasin, poseł PiS (Salon polityczny Trójki)

– Reforma sądownictwa jest dla PiS niezwykle ważna, to jedna z naszych fundamentalnych obietnic przedwyborczych i jesteśmy zdeterminowani, żeby tej faktycznej reformy dokonać – mówił Jacek Sasin. Dodał, że partia jest świadoma, że reformy nie uda się skutecznie przeprowadzić bez współpracy z Andrzejem Dudą, który jest autorem projektów, jakie znalazły się w parlamencie. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

W rozmowie Paweł Lisicki pytał o komentarz do wywiadu, jakiego Jarosław Kaczyński udzielił "Gazecie Polskiej". Prezes PiS był pytany m.in. o to, czy wprowadzenie w życie prezydenckich projektów po modyfikacji dotyczącej wyboru składu KRS, zmieni sądownictwo tak głęboko, jak tego chciało PiS. Jarosław Kaczyński ocenił, że ma szansę zmienić. - Jeśli pan prezydent będzie zdeterminowany, by te zmiany wprowadzać – zaznaczył gość Trójki.

Odnosząc się do wypowiedzi prezesa PiS Jacek Sasin powiedział, że nie są potrzebne jakieś szczególne interpretacje. Dodał, że stanowisko jest jasne, jeśli uważnie przeczyta się cały wywiad.

- Oczekiwania prezydenta przyjęliśmy nie bez wątpliwości, które wynikają przede wszystkim z tego, że w tym Sejmie wydaje się, że porozumienie jest faktycznie niemożliwe. Trudno sobie wyobrazić, że PiS i totalna opozycja zgodzą się co do jakiejkolwiek kandydatury. Nawet jeśli byłaby to kandydatura świetna, to totalna opozycja nie zgodzi się dla zasady – ocenił gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Jacek Sasin (poseł PiS)
Data emisji: 4.10.2017
Godzina emisji: 8.15

pg/mk

Czytaj także

Prezydent: zmiany w KRS i SN mają służyć nie rewolucji, ale głębokim zmianom

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 21:46
- Liczę, że efektem prac w Sejmie nad projektami ustaw ws. KRS i SN, będą ustawy głęboko zmieniające polski wymiar sprawiedliwości. Mają one służyć nie rewolucji, ale głębokim zmianom, których oczekują Polacy - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PSL o sądach: autentycznie przyspieszenie procedur jest potrzebne

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 07:47
- Reforma sądownictwa jest w Polsce potrzebna, ale przez sądy rejonowe, apelacyjne aż do Sądu Najwyższego a nie tylko wierzchołek góry lodowej, bo tak to dzisiaj wygląda, i nie wymiana kadrowa, a autentycznie przyspieszenie procedur jest potrzebne. Oddzielenie spraw prostych, które można rozstrzygnąć w ciągu 24 lub 48 godzin od skomplikowanych. Czym innym jest kradzież puszki piwa, czym innym upadek stoczni - mówił na antenie radiowej Jedynki Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL. 
rozwiń zwiń