Ryszard Terlecki: rezydent nie może zarabiać więcej niż lekarz specjalista

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 09:25
- Wiele problemów z lekarzami, z którymi rząd się teraz mierzy wynika z nieudolności i niekompetencji ministra Arłukowicza - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki.
Audio
  • Ryszard Terlecki o spotkaniu prezydenta z prezesem PiS oraz o proteście lekarzy rezydentów (Salon polityczny Trójki)

Wicemarszałek Sejmu powiedział, że protest rezydentów coraz bardziej ma charakter polityczny. – To się robi, moim zdaniem, mało poważne. Były minister Arłukowicz, w związku z protestem, biega po Sejmie, szaleje, wariuje. Zawalił wszystko co mógł, był beznadziejnie słabym ministrem. Wiele problemów, z którymi rząd się teraz mierzy, wynika z jego nieudolności i niekompetencji, a teraz ma czelność podkręcać w Sejmie awanturę związaną z rezydentami  stwierdził szef klubu parlamentarnego PiS.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Ryszard Terlecki dodał, że trzeba myśleć o poprawie finansowania, ale nie tylko służby zdrowia. – Nikt nie chce, żeby ktokolwiek z nas wyjeżdżał z Polski z powodów finansowych czy bytowych. Z tego, co słyszę, to większość postulatów rezydentów jest spełniona. Znaczące podwyżki zostały zapowiedziane. Lekarze mają rację z tym, że zarabiają za mało, ale rezydent nie może zarabiać więcej czy tyle samo, co lekarz specjalista. Trzeba myśleć, jak poprawić sytuację nie tylko lekarzy, ale też pracowników innych sektorów  podsumował wicemarszałek Sejmu.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której gość Beaty Michniewicz mówił również o proponowanych zmianach w projektach ustawach o KRS i SN, skomentował także pomysł referendum konstytucyjnego. 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Ryszard Terlecki (szef klubu parlamentarnego PiS)
Data emisji: 13.10.2017
Godzina emisji: 8.14

abi/mk

Czytaj także

Protest lekarzy rezydentów: brak porozumienia. Głodówka trwa

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 11:10
Zapraszamy lekarzy rezydentów do pracy w zespole ds. służby zdrowia, warunkiem jest zakończenie protestu - powiedziała szefowa KPRM Beata Kempa po spotkaniu z delegacją rezydentów, które w czwartek wieczorem odbyło się w kancelarii premiera. Rezydenci wznowili zawieszony protest głodowy.
rozwiń zwiń