X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reforma sądownictwa. Adam Bielan: przedstawiliśmy nową propozycję w sprawie KRS

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 09:28
– Koalicja rządowa przygotowała nową propozycję wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa – mówił w "Salonie politycznym Trójki" wicemarszałek Senatu Adam Bielan (Polska Razem).
Audio
  • Adam Bielan o reformie sądownictwa (Salon polityczny Trójki)

W piątek ma dojść do trzeciego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. W lipcu prezydent zawetował ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa i ustawę o Sądzie Najwyższym, uchwalone przez Sejm. We wrześniu prezydent przedstawił własne projekty tych ustaw. PiS do tych projektów zaproponowało poprawki.

Adam Bielan tłumaczył, że prezydent Andrzej Duda nalega, aby członkowie KRS byli wybierani przez Sejm większością trzech piątych głosów. Jak mówił, koalicja rządowa jest wobec tego sceptyczna, gdyż nie wiadomo, czy w obecnym Sejmie uda się uzyskać taką większość.

- Trzeba zastanowić się, co zrobić, gdyby takiej większości nie udało się stworzyć. Uwzględniliśmy to w poprawkach. Nasza propozycja gwarantowałby, że skład KRS nie byłby wybierany głosami tylko jednego klubu - podkreślił gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której wicemarszałek Senatu mówił także o zmianach w ordynacji wybiorczej.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Adam Bielan (wicemarszałek Senatu, Polska Razem)
Data emisji: 19.10.2017
Godzina emisji: 8.13

mr/mk

Czytaj także

W piątek spotkanie prezydenta i prezesa PiS. Kolejna rozmowa o reformie sądownictwa

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 17:31
W piątek po południu dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej szef gabinetu prezydenta, minister Krzysztof Szczerski. Tematem rozmów ma być reforma sądownictwa.
rozwiń zwiń