Ryszard Czarnecki o relacjach PiS - prezydent: z naszej strony jest dobra wola, wyciągamy rękę do pana prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 09:00
– Obóz prawicowy dwukrotnie oddawał władzę lewicy, bo się dzielił. Teraz takiego scenariusza nie będzie – powiedział w "Salonie politycznej Trójki" wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.
Audio
  • Ryszard Czarnecki przekonuje, że część postulatów PO jest niebezpieczna z punktu widzenia państwa (Salon polityczny Trójki)

Ryszard Czarnecki oceniał w radiowej Trójce, że "część postulatów PO jest niebezpieczna z punktu widzenia państwa", czego przykładem ma być likwidacja urzędów wojewódzkich". Gość audycji podkreślił, że będzie to "mocne osłabienie państwa".

Przekonywał, że chociaż PO podczas swojej sobotniej konwencji złożyła wiele obietnic, to jednak wyborcy nie wierzą, że politycy Platformy są w stanie je zrealizować, gdyż partia zawiodła ich oczekiwania podczas ośmiu lat swoich rządów.  Nikt ci tyle nie da, ile PO obieca. Polacy przez lata rozszyfrowywali skrót PO jako Partia Obietnic i Partia Oszustów – stwierdził Ryszard Czarnecki.

Gość "Salonu politycznego Trójki" powiedział, że wciąż toczy się dialog między prezydentem Andrzejem Dudą a liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim. – Trzeba wierzyć, że znajdziemy wspólny mianownik. Znaleźliśmy go w 90 proc. spraw, znajdziemy i w pozostałych. Ważne jest, że prawica jest zjednoczona, solidarna, niepodzielona – podkreślił.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Ryszard Czarnecki (wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego)
Data emisji: 23.10.2017
Godzina emisji: 8.13

pp/iwo

Zobacz także

Czytaj także

Reforma sprawiedliwości. "Sprawy, które w jakiś sposób są rozbieżne, da się załatwić w niedługim terminie"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2017 12:06
- Jesteśmy blisko porozumienia ws. reformy wymiaru sprawiedliwości – powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak odnosząc się konsultacji między KPRP a PiS. - W sprawie ustaw o SN i KRS trzeba szukać rozwiązania, jak dojść do finalnego kompromisu - ocenił z kolei rzecznik prasowy prezydenta Krzysztof Łapiński.
rozwiń zwiń