Zniknie resort cyfryzacji? Szef MSWiA: to teoretycznie możliwe, zobaczymy, co będzie w praktyce

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 08:56
– Nikt z nas nie jest przypisany do stanowiska – mówił w Trójce minister Mariusz Błaszczak, komentując zapowiedź zmian w rządzie. Pytany o swoje stanowisko szef MSWiA mówił, że m.in. Światowe Dni Młodzieży były bezpieczne, dzięki kierowanym przez niego służbom. Nie wykluczył, że zlikwidowany zostanie resort cyfryzacji.
Audio
  • Minister spraw administracyjnych i cyfryzacji Mariusz Błaszczak o zmianach w rządzie (Salon polityczny Trójki)

Minister Mariusz Błaszczak, pytany, czy z jego wiedzy wynika, że premier pozostanie na swoim stanowisku, powiedział, że "nikt nie jest przypisany do swego stanowiska, mówił o tym Jarosław Kaczyński w kampanii wyborczej". – Druga teza, premier Szydło formułowała wielokrotnie, to: nie mówimy, zmiany przeprowadzamy, o ile tak zdecydujemy – powiedział polityk.

Pytany, czy jest pewny swego stanowiska, odparł, że niezręcznie mu mówić o sobie, ale, jak dodał, Światowe Dni Młodzieży były bezpieczne i przypisuje to służbom kierowanym przez niego samego.

Media spekulują, że zlikwidowany zostanie resort cyfryzacji, minister Anna Streżyńska straci stanowisko, a część jego kompetencji przejdzie do resortu spraw wewnętrznych. Mariusz Błaszczak powiedział, że kiedyś tak było. – To teoretycznie możliwe, w praktyce zobaczymy, czy tak będzie – zaznaczył. Dodał, że od premier zależy, jak uszereguje działy rządowej administracji, ustalone w ustawie z lat 90.

Szef MSWiA mówił również, co się kryje za przejściem na emeryturę komendanta stołecznego policji Rafała Kubickiego. – Jak powiedział pan komendant, kariera naukowa, to są względy osobiste, nie chcę ich roztrząsać – powiedział Mariusz Błaszczak. Komendant zrezygnował po siedmiu miesiącach. Będzie to już czwarty komendant stołeczny za kadencji szefa MSWiA. Minister ocenił jednak, że zmiany są normalne i że to ciężka służba.

W programie była mowa też o protestach lekarzy, ustawie dezubekizacyjnej i sprawie tzw. sportowców gwardyjskich, którzy mówią, że mieli fikcyjne etaty w SB oraz ataku nożownika w Stalowej Woli.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Mariusz Błaszczak (minister spraw wewnętrznych i administracji)
Data emisji: 24.10.2017
Godzina emisji: 8.13

agkm/mk

Zobacz także

Czytaj także

"Nie jestem zmęczona". Premier Beata Szydło: podjęłam decyzję o zmianach w rządzie

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 12:30
W ciągu kilkunastu dni poinformuję o decyzjach, które podjęłam - powiedziała premier Beata Szydło. Zaprzeczyła, jakoby czuła się zmęczona i wypalona. Wyznała również, że w ciągu tych dwóch lat miała okazję poznać ogromne ambicje polityczne swoich kolegów, co było dla niej czasem dużym zaskoczeniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: dziś rząd zajmie się projektem ws. ochrony zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 08:41
Rząd na wtorkowym posiedzeniu zajmie się projektem, który przewiduje systematyczny wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2025 r. – poinformowała we wtorek premier Beata Szydło. Zapowiedziała, że spotka się z rezydentami, gdy zakończą protest
rozwiń zwiń