Marsz Niepodległości. "Jestem przerażona narracją mediów zachodnich"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 09:46
- Mam wrażenie, że czytam opisy innych uroczystości, niż te, w których brałam udział. Przede wszystkim to, co dało się widzieć na ulicach w Warszawie czy Krakowie, to był radosny marsz ludzi z rodzinami, o wielopokoleniowym przekroju - mówi Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju.
Audio
  • Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz o Marszu Niepodległości (Salon polityczny Trójki)
Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz
Wiceminister rozwoju Jadwiga EmilewiczFoto: Jakub Kamiński/PAP

Gość radiowej Trójki odniosła się do komentarzy zagranicznych mediów po sobotnim Marszu Niepodległości. - To co mamy przedstawione w prasie francuskiej, czy w czołówkach serwisów informacyjnych w USA odbiega od prawdy. Tzn. jeśli miały miejsce incydenty, którymi nie powinniśmy się chwalić, które naruszyły prawo, to - jak rozumiem - zostały one zakwalifikowane w sposób właściwy. Nie wydarzyły się natomiast żadne burdy ani historie, które powinny być opisywane w mediach w taki sposób - przekonuje Jadwiga Emilewicz.

Jak podkreśla wiceminister rozwoju, w sobotę na Marszu Niepodległości w Warszawie spotkały się różne środowiska polityczne, którym na co dzień nie jest do siebie najbliżej.

Czy za rok, w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę, jest szansa na wspólne obchody Święta Niepodległości przez wszystkie środowiska polityczne? Posłuchaj nagrania.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Jadwiga Emilewicz (wiceminister rozwoju)
Data emisji: 13.11.2017
Godzina emisji: 8.19

pg

Czytaj także

Szef MON: Marsz Niepodległości to wspaniały fenomen

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 21:39
- Marsz Niepodległości to fenomen, który od kilku lat gromadzi dziesiątki tysięcy młodych ludzi, którzy spontanicznie przyjeżdżają tu z rodzinami, by oddać hołd tym, którzy wywalczyli niepodległość; to wspaniałe - powiedział w niedzielę szef MON Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń