Mateusz Morawiecki premierem? Joanna Lichocka: może chodzić o oczekiwanie większego przyspieszenia w sferze gospodarczej

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 09:27
– Poważna decyzja odnośnie ewentualnej zmiany na stanowisku premiera zapadnie na Komitecie Politycznym PiS, a – o ile mi wiadomo – jego termin nie jest jeszcze znany – powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" posłanka PiS.
Audio
  • Joanna Lichocka rozważa przyczyny ewentualnej zmiany na stanowisku premiera (Salon polityczny Trójki)

We wtorek rzecznik PiS Beata Mazurek podkreśliła, że żaden konkretny termin rekonstrukcji rządu nie został jeszcze wyznaczony. Pytana o propozycje objęcia funkcji premiera przez Mateusza Morawieckiego, odparła: "nie jest tajemnicą, że taka propozycja się pojawiła, ale decyzji jeszcze nie ma". Jak poinformowała, ostateczną decyzję podejmuje Komitet Polityczny PiS.

Joanna Lichocka mówiła w radiowej Trójce, że "jest to dyskutowane, ale jedynie w gremiach kierowniczych partii". Podkreśliła, że ciężko jej powiedzieć "na ile jest to decyzja, a na ile rozważanie tej kandydatury jako jakiś przyszły scenariusz polityczny". Dodała, że wciąż nie wiadomo nawet, kiedy w tej sprawie zbierze się Komitet Polityczny PiS.

– Jakbym miała tę sytuację analizować jako publicysta, to porównałabym ją do biegu sztafetowego: żeby być skutecznym i żeby zwyciężyć ten bieg, trzeba czasami wymieniać tego, do którego należy największy wysiłek – powiedziała. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Joanna Lichocka (posłanka PiS)
Data emisji: 6.12.2017
Godzina emisji: 8.14

pp/mk

Zobacz także

Czytaj także

Zmiana na stanowisku premiera? "Każdy scenariusz jest możliwy"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 09:01
- Mateusz Morawiecki mógłby pełnić funkcję premiera - stwierdził na antenie Jedynki poseł PiS Jacek Sasin. - Jednak dopóki nie ma decyzji w tej sprawie, to każdy scenariusz jest możliwy - dodał.
rozwiń zwiń