Grzegorz Schetyna: myślę, że premierem zostanie Jarosław Kaczyński

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 08:55
– Nie sądzę, żeby Mateusz Morawiecki został premierem. Nie jest on faworytem w tym wyścigu – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Grzegorz Schetyna o rekonstrukcji rządu (Salon polityczny Trójki)

Dziś posłowie zajmą się w Sejmie wnioskiem Platformy Obywatelskiej o konstruktywne wotum nieufności dla rządu. W Pałacu Prezydenckim zaplanowano rozmowę prezydenta Andrzeja Dudy z premier Beatą Szydło i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Grzegorz Schetyna uważa, że Beata Szydło jest cieniem człowieka i polityka sprzed 2 lat, a jej rząd przestał funkcjonować. Zaznaczył, że premier przyjęła warunki, które podyktował jej prezes PiS.

– To on podejmował decyzje i kierował wszystkim z tylnego siedzenia. Beata Szydło bierze za to polityczną odpowiedzialność – podkreślił gość Trójki.

Lider PO stwierdził, że tak naprawdę nie jest ważne, kto zostanie premierem, jeśli faktycznie dalej będzie rządził Jarosław Kaczyński. – Zmieni się tylko kukiełka – dodał polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Grzegorz Schetyna (przewodniczący Platformy Obywatelskiej)
Data emisji:
7.12.2017
Godzina emisji: 8.15

mr/iwo

Zobacz także

Czytaj także

Adam Lipiński: Jarosław Kaczyński jest naturalnym kandydatem na premiera

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 11:49
Rekonstrukcja rządu powinna być przeprowadzona jeszcze przed świętami - ocenił w środę wiceprezes PiS Adam Lipiński. Jego zdaniem naturalnym kandydatem na premiera jest szef PiS, jeśli jednak Jarosław Kaczyński się nie zdecyduje, "to najlepszym kandydatem jest Mateusz Morawiecki".
rozwiń zwiń