Jarosław Sellin: Mateusz Morawiecki chce poznać zadania poszczególnych resortów z pozycji premiera

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 09:52
– Mówiliśmy od samego początku, że po 2 latach rządu dokonamy przeglądu tego, co udało się osiągnąć, i tego, jakie są najważniejsze zadania na kolejne 2 lata. Do tego dopasowujemy nowy skład personalny – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Jarosław Sellin. 
Audio
  • Jarosław Sellin o rekonstrukcji rządu (Salon polityczny Trójki)

Prezydent Andrzej Duda powołał wczoraj premiera i cały rząd. Do grona wicepremierów dołączyła dotychczasowa szefowa rządu Beata Szydło. Mateusz Morawiecki będzie nadal ministrem rozwoju i finansów. Poza tym nie było zmian w Radzie Ministrów.

 Zasadnicza zmiana jednak się dokonała  stwierdził wiceminister kultury Jarosław Sellin, tłumacząc, że wymiana premiera to jedna z najpoważniejszych zmian, jakie można sobie wyobrazić w życiu politycznym. Podkreślił, że Beata Szydło przeprowadziła istotne i oczekiwane reformy społeczne. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Gość Trójki zaznaczył, że informacje o zagrożonych dymisją ministrach to tylko spekulacje medialne. Wskazał, że Mateusz Morawiecki dopiero będzie oceniał osiągnięcia w poszczególnych resortach.  Nawet jak się pełni funkcję wicepremiera i kieruje dwoma ważnymi resortami, to jednak ma się inny punkt widzenia niż ze stanowiska premiera  wyjaśnił.

Sellin ocenił też, że realne, ale bardzo trudne, będzie łączenie funkcji premiera i ministra przez Mateusza Morawieckiego.  Przypuszczam, że to ulegnie zmianie  dodał. 

W audycji mówiono też o powołaniu pełnomocnika ds. reparacji, reformie sądownictwa, zmianie ordynacji wyborczej, a także wizerunku Polski w UE.  Trzeba odróżnić dobrą prasę od szacunku  stwierdził Jarosław Sellin. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury)
Data emisji: 12.12.2017
Godzina emisji: 8.14

fc/iwo

Czytaj także

Rząd Mateusza Morawieckiego powołany. "Wszyscy pracujemy dla Polski"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 18:48
Prezydent Andrzej Duda powołał w poniedziałek rząd Mateusza Morawieckiego. Nowy premier, który urząd objął po Beacie Szydło, został jednocześnie powołany na szefa resortu finansów i rozwoju, b. premier została wicepremierem, skład reszty Rady Ministrów nie uległ zmianie.
rozwiń zwiń