Marek Jurek o wniosku związanym z art. 7: to jest dyskwalifikujące dla Komisji Europejskiej, nie dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 09:06
– Nasz rząd już w tej chwili powinien zacząć pracować nad tym, żeby w UE było przynajmniej 6 państw, które zatrzymają destrukcyjną dla Europy procedurę związaną z art. 7 – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" europoseł, lider Prawicy Rzeczpospolitej.
Audio
  • Marek Jurek przekonuje, że obecne władze KE powinny już dawno zostać odwołane (Salon polityczny Trójki)

Marek Jurek przekonywał w radiowej Trójce, że w tym roku były przynajmniej dwa powody, żeby odwołać władze Komisji Europesjkiej: kryzys migracyjny i Brexit. – Oczywiście głosowałem też za wnioskiem, żeby odwołać przewodniczącego Junckera ze stanowiska, gdy okazało się, że jako premier Luksemburga rejestrował w tym kraju firmy, które powinny płacić podatki w innych państwach – powiedział.


Merkel 1200.jpg
KE rozpocznie procedurę przeciw Polsce? Zielone światło Francji i Niemiec dla art. 7

Gość "Salonu politycznego Trójki" podkreślił, że KE nie wyciągnęła wniosków z Brexitu i oprócz Polski podobną procedurę chce też uruchomić wobec Węgier. – Wiadomo, że w Polsce nie ma poważnego naruszenia zasad demokracji, tych wszystkich wartości opisanych w artykule 2. To jest fakt obiektywnie stwierdzony, dlatego że poważne naruszenie istnieje wtedy, kiedy nie ma co do tego wątpliwości w żadnym państwie europejskim, a przecież Węgry powiedziały, że nie ma naruszenia – zaznaczył.

Marek Jurek mówił również o tym, że Polska powinna zachować swoją walutę i o ewentualnych zmianach w rządzie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marek Jurek (europoseł, lider Prawicy Rzeczpospolitej)
Data emisji: 18.12.2017
Godzina emisji: 8.14

pp/mk

Czytaj także

Jarosław Gowin: droga do jakichkolwiek realnych sankcji wobec Polski jest daleka

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 09:13
- Nie ma powodów, żeby Komisja Europejska miała zastrzeżenia dotyczące ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym, ale liczymy się z tym, że zostanie uruchomiony artykuł 7 – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" wicepremier, minister nauki i szkolnictwa  wyższego.
rozwiń zwiń