"To nie jest ta rewolucja gospodarcza, której potrzebuje Polska"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 10:29
– Jest tylko jedna merytoryczna opozycja w Polsce, to Kukiz'15. Byliśmy od początku otwarci na dyskusję, ale Prawo i Sprawiedliwość nie chciało dyskutować – przekonywał na antenie radiowej Trójki Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu (Kukiz'15).
Audio
  • Stanisław Tyszka (Kukiz'15) o propozycjach Mateusza Morawieckiego

Posłowie Kukiz'15 są zwolennikami reform gospodarczych, jednak, jak zaznaczył wicemarszałek, rozwiązania zaproponowane przez premiera Mateusza Morawieckiego "to nie jest ta rewolucja gospodarcza, której potrzebuje Polska". – Oczekiwaliśmy od nowego premiera dwóch rzeczy: podniesienia kwoty wolnej od podatku i obniżenia VAT, który został podwyższony przez Platformę Obywatelską na trzy lata, a jest podwyższony już lat siedem – powiedział Stanisław Tyszka. 

Zdaniem gościa Trójki, nie elektryczne samochody, a niższe podatki, mniejsze wydatki i więcej pieniędzy w kieszeniach Polaków to fundament wzrostu gospodarczego i rozwoju państwa.

Mamy historycznie niskie bezrobocie, a 22 tysiące osób pracuje w urzędach pracy i nie wiadomo, czym się zajmują. Zacznijmy myśleć o przejrzeniu instytucji i likwidowaniu niepotrzebnych, ponieważ one pożerają te pieniądze, które można zostawić Polakom – podkreślił Stanisław Tyszka. – Albo rozbudowujemy Państwo uważając, że powinno zajmować się wszystkim albo uznajemy, że Państwo powinno być sprawne, ale ograniczone, bo obywatele lepiej poradzą sobie ze swoimi sprawami – dodał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono również o reformach wymiaru sprawiedliwości i sytuacji Polski na arenie międzynarodowej.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Stanisław Tyszka (Kukiz'15)
Data emisji: 3.01.2018
Godzina emisji: 8.14

rr/mk

Czytaj także

Marek Jakubiak: Morawiecki będzie miał zadanie ocieplić wizerunek rządu

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 09:30
– Pan Morawiecki będzie miał zadanie ocieplić wizerunek rządu polskiego. I to jest dobre – podkreśla Jakubiak. Dodaje jednak, że "panem Morawieckim nie da się zbudować całego rządu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Tyszka: mam nadzieję, że kolejny prezydent Warszawy będzie bezpartyjny

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 09:34
- Kandydaci powinni być tacy, których popierają mieszkańcy danego miasta - powiedział Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu, poseł Kukiz’15, odnosząc się do wyborów samorządowych. Gość "Sygnałów Dnia" nie odpowiedział wprost, czy będzie kandydował na prezydenta Warszawy.
rozwiń zwiń