X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Michał Dworczyk: możemy być pewni poparcia Węgier w stu procentach

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 09:09
– Można być pewnym węgierskiego sprzeciwu wobec ewentualnych unijnych sankcji przeciwko Polsce. Premier Viktor Orban jednoznacznie wypowiadał się w tej sprawie – zapewnił w "Salonie politycznym Trójki" minister Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera.
Audio
  • Michał Dworczyk przekonuje, że Węgry nie zawiodą Polski w sporze z KE (Salon polityczny Trójki)

Gość radiowej Trójki odniósł się do wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na Węgrzech. Z premierem Viktorem Orbanem omawiał on tam m.in. uruchomienie przez KE procedury wobec Polski wynikającą z artykułu 7. unijnego traktatu. Komisja wysłała wniosek do unijnych krajów o stwierdzenie zagrożenia dla praworządności w naszym kraju, co ma związek z przyjęciem przez polski Sejm ustaw reformujących sądownictwo.

Ryszard Czarnecki jedynka 1200 F.jpg
Ryszard Czarnecki: nie ma szans na nałożenie sankcji wobec Polski

Michał Dworczyk przekonywał, że możemy być pewni, iż Budapeszt nie zmieni swojego zdania w sprawie sporu KE z Polską i poprze stanowisko Warszawy, gdyż "w interesie nie tylko Polski, ale i Węgier, i całej Europy Środkowej, leży to, by działania prowadzone przeciwko Polsce nie zostały zrealizowane. Nie dość, że nie są one merytorycznie uzasadnione, to nie mają również podstaw prawnych".

– Część krajów patrzy nieprzychylnym okiem na to, że region Europy Środkowej wzmacnia się i zaczyna funkcjonować w sposób jednolity nie tylko politycznie, ale i gospodarczo – podkreślił Michał Dworczyk.

Gość radiowej Trójki mówił też o celach wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Brukseli, rekonstrukcji rządu, wprowadzeniu euro i proteście medyków.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz 
Gość: Michał Dworczyk (szef Kancelarii Premiera) 
Data emisji: 4.01.2018
Godzina emisji: 8.13

pp/mk

Czytaj także

Michał Dworczyk: obecnie nie ma prowadzonych żadnych prac nad wejściem Polski do strefy euro

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 09:10
Szef KPRM Michał Dworczyk podkreślił, że Polska zobowiązała się do przyjęcia euro wchodząc do UE, ale trzeba do tego znaleźć "najlepszy moment".
rozwiń zwiń