X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rekonstrukcja rządu. "Dajmy szansę nowym ministrom"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 19:27
– Zamiany mają znaczenie, jeżeli idzie za nimi konkretne działanie – powiedział Andrzej Halicki (PO). Tadeusz Cymański (PiS) stwierdził z kolei, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by oceniać nowopowołany gabinet Mateusza Morawieckiego.
Audio
  • Andrzej Halicki (PO) i Tadeusz Cymański (PiS) o zmianach w rządzie (Puls Trójki)
Uroczyste powołanie nowych członków Rady Ministrów
Uroczyste powołanie nowych członków Rady MinistrówFoto: PAP/Radek Pietruszka

W Pałacu Prezydenckim odbyła się ceremonia zaprzysiężenia nowych członków Rady Ministrów. Rekonstrukcja objęła między innymi stanowiska szefów resortów strategicznych - obrony narodowej, spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych i administracji.

– Przed Mateuszem Morawieckim stoi teraz bardzo trudne zadanie. PiS ma kryzys wewnętrzny i to widać. Zmiany mają bardzo duże znaczenie, jeżeli idzie za nimi działanie, najlepiej odwrócone o 180 stopni. To jest karuzela na stanowiskach podobnych do siebie osób, a problemy dalej pozostają nierozwiązane. W jaki sposób nowy minister zdrowia wygospodaruje brakujące 7 miliardów złotych? Czy nowy minister spraw zagranicznych zmieni podejście do dyplomacji? Trzeba patrzeć na zadania i na to, jak rozwiązać palące problemy gospodarcze i społeczne. Tymczasem tworzy nam się największy rząd w Europie z największą liczbą ministerstw - powiedział Andrzej Halicki.

Tadeusz Cymański stwierdził, że premier przeprowadził głębokie zmiany. – To nowy rząd, dlatego dajmy mu szansę. Skoncentrowałbym się przyszłości. Ja oczekuje kontynuacji obecnej polityki i myślę, że wiele zapowiedzi z expose premiera będzie realizowane. Trzeba też pamiętać, że oceny składu personalnego rady ministrów nie powinno się opierać tylko i wyłącznie na tym, kto co robi. To jest także kwestia wizerunku i odbioru poszczególnych ludzi przez opinię publiczną. Tak jak w życiu, tak i w polityce nie zawsze pełnią funkcje najlepsi, ale także ci, którzy są bardziej akceptowalni. Dla mnie niespodzianką była np. zmiana na stanowisku ministra obrony narodowej. To była najpotężniejsza postać posiadająca silną pozycję – dodał Tadeusz Cymański.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Andrzej Halicki (PO), Tadeusz Cymański (PiS)
Data emisji: 9.01.2018
Godzina emisji: 17.45

koz/mk

Czytaj także

Zmiany w rządzie. Nowi szefowie MON, MSZ, środowiska i zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 16:26
Prezydent Andrzej Duda dokonał we wtorek zmian w składzie rządu. Odwołanego szefa MON Antoniego Macierewicza zastąpił Mariusz Błaszczak; nowym szefem MSZ został Jacek Czaputowicz, w miejsce Witolda Waszczykowskiego. Joachim Brudziński objął funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji. Prezydent dokonał zmian w rządzie; są nowi szefowie MON, MSZ, środowiska i zdrowia
rozwiń zwiń