Patryk Jaki o organizacji "Duma i Nowoczesność": powinna zostać zdelegalizowana

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 09:16
Zdaniem wiceministra sprawiedliwości materiał TVN24 o neonazistowskiej organizacji jest wystarczającą podstawą do postawienia zarzutów jej członkom.
Audio
  • Patryk Jaki przekonuje, że członkom organizacji "Duma i Nowoczesność" należy postawić zarzuty (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Patryk Jaki przekonuje, że członkom organizacji "Duma i Nowoczesność" należy postawić zarzuty (Salon polityczny Trójki)

"Superwizjer" TVN24 ujawnił w sobotę wyniki dziennikarskiego śledztwa dotyczącego działalności niektórych polskich środowisk narodowych, m.in. Stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność". Patryk Jaki ocenił w "Salonie politycznym Trójki", że "każde tego typu działanie trzeba w sposób stanowczy, siłą państwa zwalczać".

ziobro faszyzm 1200.jpg
Śledztwo ws. propagowania nazizmu. "Trudno to zrozumieć, tak po ludzku"

 Samo to zdarzenie paradoksalnie pokazuje, że w Polsce nie jest tak źle, jakby się wielu wydawało, gdyż ci ludzie muszą spotykać się w lasach i chować się, ponieważ nie ma powszechnej akceptacji w społeczeństwie dla tego typu zachowań. W niektórych państwach są ruchy neonazistowskie, które maszerują pod eskortą policji w centrach miast – powiedział Jaki. – Wiem, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro polecił prowadzenie śledztwa w tej sprawie, tak żeby nawet marginalne zachowania tego typu wyplenić – dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Gość radiowej Trójki mówił również o głosowaniu w Senacie dotyczącym senatora PiS Stanisława Koguta i ustawie reprywatyzacyjnej.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Patryk Jaki (wiceminister sprawiedliwości)
Data emisji: 22.01.2017
Godzina emisji: 8.14

pp/iwo