X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Lubnauer: prokuratura udawała, że w kwestii haseł rasistowskich nic się nie dzieje

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 09:46
– To przyzwalanie z udawaniem, że w kwestii haseł rasistowskich nic się nie dzieje, mamy praktycznie od początku tej kadencji – powiedziała na antenie Trójki przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer
Audio
  • Katarzyna Lubnauer o neonazistach (Salon polityczny Trójki)

– Nowoczesna złożyła w poniedziałek wniosek do ABW o podjęcie działań wobec stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność"; partia zwróciła się też do prokuratora generalnego o złożenie wniosku o delegalizację stowarzyszenia – poinformowała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. 

– To, co teraz obserwujemy, to skutek cichego przyzwolenia np. w działaniach prokuratury. Przykładem jest tu chociażby przypadek Jacka Międlara, gdzie umarzano sprawy, gdy wypowiadał się w sposób antysemicki. Prokuratura występowała też o obniżenie wyroku ws. spalenia kukły Żyda, co również jest kuriozalne. Dodatkowo minister Mariusz Błaszczak z kamienną twarzą mówił, że nie wdział napisów rasistowskich na Marszach Niepodległości, a te ewidentnie się tam pojawiały – zaznaczyła Katarzyna Lubnauer.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Przewodnicząca Nowoczesnej dodała, że "PiS zawsze chciał, żeby nic mu nie wyrosło z prawej strony". – Zawsze chciał być reprezentantem środowisk nacjonalistycznych w Sejmie, więc po cichu dopuszczał ich funkcjonowanie i w pewnym stopniu je wspomagał. Chciał zagospodarować te środowiska, by ludzi, którzy reprezentują takie poglądy, PiS był jedyną partią, jeśli chodzi o wybory – dodała.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Katarzyna Lubnauer (przewodnicząca Nowoczesnej)
Data emisji: 23.01.2018
Godzina emisji: 8.14

koz/ml