Adam Bielan: liczba chętnych do wstąpienia do Porozumienia jest obecnie większa niż liczba miejsc

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 09:10
– Jeżeli ktoś reprezentuje na przykład konserwatywne skrzydło w PO, to możemy taką kandydaturę ostrożnie rozpatrzeć – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" wicemarszałek Senatu.
Audio
  • Adam Bielan: liczba chętnych do wstąpienia do Porozumienia jest obecnie większa niż liczba miejsc (Salon polityczny Trójki)

Adam Bielan powiedział w radiowej Trójce, że w przypadku przyjmowania aktywnych parlamentarzystów decyzje podejmuje wspólny klub trzech partii tworzących Zjednoczoną Prawicę. – Liczba chętnych do wstąpienia do Porozumienia jest obecnie większa niż liczba miejsc. Nie ma castingu, ale życiorysy są powszechnie znane, a o aktywności politycznej większości tych posłów wiemy już od dłuższego czasu – powiedział.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Gość radiowej Trójki powiedział, że chętni do zmiany barw klubowych pochodzą ze wszystkich partii, także z PO. – Nie chcę przybliżać charakterystyk tych kandydatur, gdyż nie chcę nikomu zaszkodzić. W wielu przypadkach decyzja będzie, niestety, odmowna. Atmosfera w tych klubach jest nienajlepsza. Mamy w tej chwili bardzo komfortową większość w parlamencie i z całą pewnością aktywnie nie poszukujemy już żadnych nowych chętnych – podkreślił.

Adam Bielan mówił tez o sprawie senatora Stanisława Koguta, neonazistowskich środowiskach wokół stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność", a także o sprawie zaprzestania hodowli zwierząt futerkowych.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Adam Bielan (wicemarszałek Senatu, Porozumienie)
Data emisji: 24.01.2017
Godzina emisji: 8.14

pp/ml