Tomasz Siemoniak o wizycie Rexa Tillersona: jest wiele zaległych tematów w relacjach polsko-amerykańskich

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 09:21
– Bałagan po Antonim Macierewiczu, po jego fantastycznych zapowiedziach i obietnicach wymaga posprzątania – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" wiceprzewodniczący PO.
Audio
  • Tomasz Siemoniak przekonuje, że w relacjach polsko - amerykańskich wiele trzeba zmienić (Salon polityczny Trójki)

Do Polski przylatuje w piątek szef amerykańskiej dyplomacji Rex Tillerson. Wieczorem w Belwederze zostanie przyjęty przez prezydenta Andrzeja Dudę. W sobotę rano będzie rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim i szefem dyplomacji Jackiem Czaputowiczem.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Zdaniem Tomasza Siemoniaka przyjazd sekretarza stanu USA do Polski to dobra wiadomość. Jego zdaniem "agenda polsko-amerykańska nie jest różowa, jakby się wielu wydawało". – W obszarze obrony, bezpieczeństwa, są takie tematy, które są mocno zaległe. Myślę o współpracy wojskowej, obronie powietrznej, Patriotach. Myślę, że bałagan po Antonim Macierewiczu, po jego fantastycznych zapowiedziach i obietnicach, wymaga posprzątania – oceniał gość radiowej Trójki.

Tomasz Siemoniak mówił też o sprawie organizacji "Duma i Nowoczesność", a także o wyrzuconych z Platformy Obywatelskiej posłach i współpracy z Nowoczesną.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Tomasz Siemoniak (wiceprzewodniczący PO)
Data emisji: 26.01.2018
Godzina emisji: 8.14

pp/gs

Czytaj także

Rex Tillerson w Polsce. "Ta wizyta wpisuje się w szerszą całość"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 18:50
- Poza Warszawą Rex Tillerson odwiedzi Londyn, Paryż i Davos. Jeżeli brać to pod uwagę, to również pokazuje znaczenie Polski w polityce zagranicznej USA - powiedział w "Pulsie Trójki" Marcin Makowski z "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń