X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kto nowym wiceszefem PE? Grzegorz Schetyna: uszanujemy decyzję konserwatystów

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 09:33
– Jest taka umowa dżentelmeńska, że w takiej sytuacji konserwatystę zastąpi także przedstawiciel grupy konserwatywnej, ale decydować będziemy dzisiaj – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO.
Audio
  • Grzegorz Schetyna o wyborze nowego wiceszefa PE (Salon polityczny Trójki)

Grzegorz Schetyna zapowiedział w radiowej Trójce, że eurodeputowani Platformy Obywatelskiej uszanują decyzję konserwatystów podczas wyborów nowego wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Lider PO podkreślił, że wybór zależy od danej frakcji w europarlamencie. – To jest zawsze ustalenie nie tylko delegacji czy grupy narodowej, ale przede wszystkim frakcji i tu Europejska Partia Ludowa uszanuje wskazanie frakcji konserwatywnej – zaznaczył.

Według nieoficjalnej informacji Polskiego Radia Ryszarda Czarneckiego ma zastąpić na stanowisku Zdzisław Krasnodębski. Jego kandydaturę musi zaakceptować cała grupa konserwatystów, do której należy Prawo i Sprawiedliwość. Konsultacje trwają. Kiedy cała grupa konserwatystów ją zatwierdzi, zostanie oficjalnie ogłoszona. Później, na sesji plenarnej, europosłowie podejmą w tej sprawie ostateczną decyzję.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Lider Platformy Obywatelskiej nie chciał oceniać ewentualnej kandydatury Zdzisława Krasnodębskiego. Gość radiowej Trójki zaznaczył, że decyzja o odwołaniu z funkcji Ryszarda Czarneckiego nie była łatwa. – Podjęcie takiej decyzji jak wczoraj zawsze jest trudne, ale było to poprzedzone wielkim problemem, jaki stworzyła wypowiedź posła Czarneckiego. Nie powinno się używać takich słów – dodał gość Trójki.

Grzegorz Schetyna mówił w "Salonie politycznym Trójki" także m.in. o nowelizacji ustawy dotyczącej IPN oraz o sprawie Stanisława Gawłowskiego. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Grzegorz Schetyna (lider PO)
Data emisji: 8.02.2018
Godzina emisji: 8.14

aj/mk