Kto nowym wiceszefem PE? Grzegorz Schetyna: uszanujemy decyzję konserwatystów

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 09:33
– Jest taka umowa dżentelmeńska, że w takiej sytuacji konserwatystę zastąpi także przedstawiciel grupy konserwatywnej, ale decydować będziemy dzisiaj – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO.
Audio
  • Grzegorz Schetyna o wyborze nowego wiceszefa PE (Salon polityczny Trójki)

Grzegorz Schetyna zapowiedział w radiowej Trójce, że eurodeputowani Platformy Obywatelskiej uszanują decyzję konserwatystów podczas wyborów nowego wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Lider PO podkreślił, że wybór zależy od danej frakcji w europarlamencie. – To jest zawsze ustalenie nie tylko delegacji czy grupy narodowej, ale przede wszystkim frakcji i tu Europejska Partia Ludowa uszanuje wskazanie frakcji konserwatywnej – zaznaczył.

Według nieoficjalnej informacji Polskiego Radia Ryszarda Czarneckiego ma zastąpić na stanowisku Zdzisław Krasnodębski. Jego kandydaturę musi zaakceptować cała grupa konserwatystów, do której należy Prawo i Sprawiedliwość. Konsultacje trwają. Kiedy cała grupa konserwatystów ją zatwierdzi, zostanie oficjalnie ogłoszona. Później, na sesji plenarnej, europosłowie podejmą w tej sprawie ostateczną decyzję.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Lider Platformy Obywatelskiej nie chciał oceniać ewentualnej kandydatury Zdzisława Krasnodębskiego. Gość radiowej Trójki zaznaczył, że decyzja o odwołaniu z funkcji Ryszarda Czarneckiego nie była łatwa. – Podjęcie takiej decyzji jak wczoraj zawsze jest trudne, ale było to poprzedzone wielkim problemem, jaki stworzyła wypowiedź posła Czarneckiego. Nie powinno się używać takich słów – dodał gość Trójki.

Grzegorz Schetyna mówił w "Salonie politycznym Trójki" także m.in. o nowelizacji ustawy dotyczącej IPN oraz o sprawie Stanisława Gawłowskiego. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Grzegorz Schetyna (lider PO)
Data emisji: 8.02.2018
Godzina emisji: 8.14

aj/mk