X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister zdrowia o negocjacjach z rezydentami: nie miałem asa w rękawie

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 09:16
– Jestem przekonany, że spora część kolegów, którzy podpisali wypowiedzenie klauzuli opt-out, w odpowiedzi na apel kierownictwa protestu wróci do pracy – przyznał w "Salonie politycznym Trójki" minister Łukasz Szumowski. 
Audio
  • Łukasz Szumowski o porozumieniu z lekarzami-rezydentami (Salon polityczny Trójki)

Większe nakłady na służbę zdrowia w szybszym terminie – to główne postanowienie zawartego w czwartek porozumienia rządu z protestującymi od października lekarzami rezydentami. Umowa zakłada, że do 2024 roku nakłady na służbę zdrowia osiągną 6 procent PKB. Lekarze rezydenci mają lepiej zarabiać, pod warunkiem, że przez co najmniej dwa lata po skończeniu specjalizacji pozostaną w kraju. 

Jak przyznał Łukasz Szumowski, zgoda rządu na wzrost nakładów na zdrowie, której wynikiem było porozumienie z lekarzami–rezydentami, to efekt długich rozmów zarówno z ministrem finansów, jak i z premierem Morawieckim. – Analizując jeszcze raz sytuację budżetową ustaliliśmy, że możemy trochę przyśpieszyć z dofinansowaniem służby zdrowia – zauważył Łukasz Szumowski. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Minister wyraził nadzieję, że rząd zatwierdzi jego propozycje i że zostaną one we właściwym czasie przesłane do Sejmu. – W porozumieniu jest napisane, że ja muszę przedłożyć projekt ustawy Radzie Ministrów w ciągu trzech miesięcy. Nie mogę zmuszać jej jednak do niczego, ani obiecywać, co zrobi – przyznał szef resortu zdrowia. – Porozumienie jest skonsultowane z panem premierem. W związku z tym rozumiem, że Rada Ministrów taką ustawę, która będzie regulowała wzrost nakładów na zdrowie z PKB, przyjmie i przedstawi parlamentowi do dalszych prac – mówił Łukasz Szumowski.

– W ustawie chciałbym również uregulować kwestie płac dla specjalistów, o których wspominamy w porozumieniu, czyli 6750 zł w podstawie. W związku z tym ustawa musi obejmować parę punktów – zauważył Łukasz Szumowski dodając, że ustawa będzie procedowania w szybkim tempie. – Termin trzymiesięczny do przedstawienia Radzie Ministrów jest bardzo krótki. Dlatego, że muszą być jeszcze konsultacje międzyresortowe i społeczne. To trwa – mówił gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Łukasz Szumowski (minister zdrowia)
Data emisji: 9.02.2018
Godzina emisji: 8.14

dad/ml

Czytaj także

6 proc. PKB na zdrowie do 2024 r. "Wynik powalający z nóg. Po prostu kosmos"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 13:15
- Chciałbym przypomnieć, studząc nieco ten optymizm, że 6 proc. to na dziś to jest niewystarczająco, średnia unijna to 6,8 proc. Biorąc pod uwagę zadłużenie sięgające kilkunastu miliardów, należałoby wpompować więcej pieniędzy - mówił na antenie radiowej Jedynki Zdzisław Szramik, wiceszef OZZL. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kompromis ws. służby zdrowia. Co przekonało rezydentów?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 18:45
– Wreszcie udało się przyjąć pewne wspólne założenia dotyczące tego, co trzeba zmieniać w ochronie zdrowia w najbliższych latach – mówił Tomasz Latos z PiS. – Nie jest możliwe, żeby ten postęp w budżecie państwa dokonał się w trzy tygodnie – stwierdziła Alicja Chybicka z PO.
rozwiń zwiń