X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sławomir Neumann: Paweł Adamowicz może sobie pozwolić na porażkę w Gdańsku, ale PO nie może

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 09:30
– Zachęcamy Pawła Adamowicza, by wstrzymał się ze swoją kampanią – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Sławomir Neumann, przewodniczący klubu parlamentarnego PO.
Audio
  • Sławomir Neumann apeluje do Pawła Adamowicza, by wstrzymał się ze swoją kampania prezydencką (Salon polityczny Trójki)

Dotychczasowy prezydent Gdańska, wieloletni działacz PO, Paweł Adamowicz mówił w poniedziałek, że jeśli Platforma Obywatelska nie udzieli mu poparcia, wówczas będzie startował jako kandydat niezależny w wyborach prezydenckich w tym mieście. W czwartek Lech Wałęsa po spotkaniu z szefem PO Grzegorzem Schetyną zaapelował do Pawła Adamowicza, by zrezygnował z kandydowania.

Do sprawy tej odniósł się w radiowej Trójce Sławomir Neumann, który powiedział, że jego ugrupowaniu zależy na wystawieniu kandydata, który zyska szerokie poparcie środowisk opozycyjnych w tym mieście.

– Mówiliśmy Pawłowi Adamowiczowi, że chcemy postawić na kandydata, który będzie miał szerokie poparcie. Dzisiaj pracujemy nad dużą koalicyjną listą nie tylko z Nowoczesną, ale też z ruchami miejskimi w Gdańsku, z różnymi środowiskami lewicowymi, z KOD-em, rozmawiamy ze wszystkimi, po to, żeby zbudować w Gdańsku silny blok. Ten blok powinien wystawić kandydata, na którego wszyscy się zgodzą i który będzie miał największą szansę na wygraną – tłumaczył przewodniczący klubu parlamentarnego PO. – Paweł Adamowicz nie chciał czekać na decyzję, sam ją podjął, na własną odpowiedzialność, na własny rachunek. My będziemy się temu spokojnie przyglądać – dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Sławomir Neumann zwracał uwagę, że do wyborów zostało jeszcze na tyle dużo czasu, że nie ma potrzeby składania "deklaracji ostatecznych" i zgłaszania kandydata już teraz. – Zachęcamy Pawła Adamowicza, żeby się wstrzymał się ze swoją kampanią, żeby nie angażował się w ten start tak mocno, gdyż decyzje mogą zapadać różne – zaznaczył gość Trójki.

Pytany o to, czy wspólnym kandydatem na prezydenta Gdańska będzie europoseł PO Jarosław Wałęsa, Sławomir Neumann powiedział, że "nie ma dzisiaj żadnych decyzji".

Pod koniec września ubiegłego roku przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Pawła Adamowicza, oskarżonego o podanie nieprawdziwych danych w oświadczeniach majątkowych w latach 2010-2012. Według prokuratury, nie umieścił w oświadczeniach dwóch z siedmiu posiadanych mieszkań, a także nie zgadzają się dane dotyczące zgromadzonych oszczędności, wszystkie były zaniżone – najmniej o kwotę ponad 51 tys. zł, a najwięcej o ok. 320 tys. zł. Paweł Adamowicz przyznał przed sądem, że nie umieszczał w oświadczeniach wszystkich informacji o swoim majątku. Po postawieniu w 2015 roku zarzutów przez prokuraturę Paweł Adamowicz zawiesił członkostwo w PO, które już wygasło.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Sławomir Neumann (przewodniczący klubu parlamentarnego PO)
Data emisji:
 23.02.2018
Godzina emisji: 8.14

pp/mk

Czytaj także

Paweł Adamowicz: nie zrezygnuję z kandydowania na prezydenta Gdańska

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 13:49
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oświadczył po środowym spotkaniu z szefem pomorskiej PO, posłem Sławomirem Neumannem, że nie zrezygnuje z kandydowania na urząd prezydenta miasta.
rozwiń zwiń