X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Maria Anders: spór o ustawę o IPN wywołał potworny antypolonizm

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 09:22
– Wszystkim zależy na tym, żebyśmy się pogodzili. Pan minister Cichocki z MSZ leci do Izraela, minister Magierowski jest teraz w Waszyngtonie, rozmawia ze stroną amerykańską. Mam nadzieję, że takie właśnie spokojne, a nie emocjonalne rozmowy doprowadzą do tego, że dojdziemy do porozumienia – mówiła Anna Maria Anders.
Audio
  • Anna Maria Anders wyraziła nadzieję, że Polska i Izrael dojdą do porozumienia (Salon polityczny Trójki)

W dzisiejszej "Rzeczpospolitej" ukazał się list otwarty liderów Światowego Kongresu Żydów, Ronalda S. Laudera i Roberta Singera, do obywateli Polski. Wzywają oni do dialogu pomiędzy stroną polską i żydowską. Autorzy listu piszą, że "niedawne uchwalenie przez polski parlament prawa, na mocy którego nielegalne jest mówienie lub pisanie o tym, że polski naród jest odpowiedzialny za mordowanie Żydów, wywołało gorącą falę oburzenia".

– Dla mnie szokujące jest, że to wywołało potworny antypolonizm. W innych krajach w Europie też byli ludzie, którzy przekazywali Żydów Niemcom. Nagle mamy falę antysemityzmu, antypolonizmu, to jest najbardziej szokujące – zaznaczyła Anna Maria Anders. – Może nawet dobrze, że ta ustawa weszła. Możemy pokazać, na czym my stoimy – dodała.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

– Wychowałam się w Anglii. U nas antysemityzmu nie było. Słyszałam o tym, że było trzy tysiące żołnierzy żydowskich w armii Andersa, którzy wyszli z Syberii z moim ojcem, wśród nich Menachem Begin (premier Izraela w latach 70. i 80. XX wieku  przyp. red.). To były zresztą początki armii Izraela – podkreśliła polityk. – Czuję się bardzo związana z tą historią  dodała.

– Uważam, że problemem jest to, że podczas komunizmu nie mówiło się o tym, co zrobiła Rosja. Rezultat jest taki, że wszyscy myślą, że Polacy zabijali, byli zbrodniarzami, nikt nie patrzy na to, że naród Polski był ofiarą. Ponad milion osób zostało deportowanych do Rosji – stwierdziła.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Anna Maria Anders (senator Prawa i Sprawiedliwości, pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego)
Data emisji: 28.02.2018
Godzina emisji: 8.14

dcz/kw

Czytaj także

Sławomir Neumann: Paweł Adamowicz może sobie pozwolić na porażkę w Gdańsku, ale PO nie może

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 09:30
– Zachęcamy Pawła Adamowicza, by wstrzymał się ze swoją kampanią – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Sławomir Neumann, przewodniczący klubu parlamentarnego PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazimierz Michał Ujazdowski: antypolonizm był, jest i będzie. Trzeba na niego odpowiadać mądrze

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 09:05
– Na złą wolę należy reagować taką pracą dyplomatyczną, która rozszerza krąg sojuszniczy i ukazuje polskie doświadczenie historyczne jako ważną składową cywilizacji europejskiej – przekonywał w "Salonie politycznym Trójki" europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk o żądaniu wycofania się z ustawy o IPN: po zakończeniu vacatio legis ustawa wejdzie w życie

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 09:30
– Porządek prawny w Polsce jest taki, że ustawa przyjęta przez parlament i podpisana przez prezydenta staje się obowiązującym prawem – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" minister Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, poseł PiS.
rozwiń zwiń