Katarzyna Lubnauer: PiS najpierw wywołuje wojnę, a potem obsługuje konflikt

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 09:11
– W następstwie działań rządzących mamy próby rozwiązywania stworzonego przez nich samych kryzysu. Tylko że szkody są już ogromne – przekonywała w "Salonie politycznym Trójki" posłanka Nowoczesnej.
Audio
  • Katarzyna Lubnauer przekonuje, że polityka PiS sprawia, że Polska wchodzi w konflikt z innymi krajami (Salon polityczny Trójki)

Doniesienia mediów o zawieszeniu przez USA stosunków z Polską i inne tego typu wiadomości "są po prostu fałszywe" – podkreśliła we wtorek na konferencji prasowej rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert.

Odnosząc się do tej sprawy Katarzyna Lubnauer w radiowej Trójce powiedziała, że "niezależnie od tego, jaka jest prawda, sytuacja jest trudna". Jej zdanie Europa i USA nie będą "umierać za kraj, który ma tak zszargany wizerunek i wchodzi w konflikty z innymi".

W "Salonie politycznym Trójki" krytykowała politykę historyczną prowadzoną przez PiS i ustawę o IPN. Jej zdaniem dotychczasowa postawa rządu sprawia, że Polska ma coraz gorszą opinię na świecie i wchodzi w konflikty z innymi krajami.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

– PiS uprawia taką politykę, że najpierw wywołuje wojnę, a potem obsługuje konflikt – powiedziała  Katarzyna Lubnauer. Jej zdaniem partia rządząca uprawia politykę "zamiast". – Zamiast reformować służbę zdrowia mamy politykę historyczną albo degradowanie generałów – dodała. Tłumaczyła, że rząd "zawsze stawiał politykę historyczną nad polityką realną", co powoduje "psucie naszych stosunków z innymi krajami i fiasko owej polityki historycznej".

Katarzyna Lubnauer mówiła również o ewentualnej koalicji z PO i wyborach samorządowych.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Katarzyna Lubnauer (posłanka Nowoczesnej) 
Data emisji: 7.03.2018
Godzina emisji: 8.14

pp/ml

Zobacz także

Czytaj także

Rzeczniczka rządu zapewnia: współpraca strategiczna z USA - niezagrożona

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 13:39
Dwustronna współpraca strategiczna z USA nie jest zagrożona, kontakty dyplomatyczne pozostają na dotychczasowym poziomie - powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, odnosząc się do informacji Onetu, zgodnie z którymi Amerykanie wprowadzili sankcje wobec polskich władz. 
rozwiń zwiń