Marzec '68. Małgorzata Kidawa-Błońska: bardzo dobrze, że prezydent przeprosił te osoby, które ucierpiały, straciły ojczyznę

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 09:12
– Pan prezydent nie ucieknie od okrzyków dotyczących konstytucji. Jeśli złamał konstytucję i jej nie szanuje, musi liczyć się z tym, że takie głosy będą – powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.
Audio
  • Małgorzata Kidawa-Błońska chwali prezydenta za słowa o Marcu '68 (Salon polityczny Trójki)

– Moja Polska nie ma powodu przepraszać za Marzec '68, ale proszę Polaków narodowości żydowskiej o wybaczenie Polsce w ogóle – powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda, podczas w spotkania, będącego częścią projektu edukacyjnego Kancelarii Prezydenta pt. "Lekcja RP", zorganizowanego w Belwederze w ramach obchodów 50. rocznicy wydarzeń.


duda marzec 663.jpg
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Lekcji RP

Małgorzata Kidawa-Błońska pozytywnie oceniła w radiowej Trójce słowa prezydenta, ale dodała, że musi on się liczyć z krytyką podczas swoich wystąpień, m.in. z okrzykami "konstytucja".

– Wolałabym, żeby na takich uroczystościach był spokój, ale mamy prawo, jest wolność słowa, zgromadzeń i jest prawem obywateli, że mogą swoje uwagi, swój stosunek wyrażać – przekonywała.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Zaznaczyła przy tym, że wielkim sukcesem jest przyjęcie ponad podziałami przez Sejm uchwały w rocznicę Marca '68. – Uważam, że jako posłowie, senatorowie zdaliśmy egzamin – dodała.

Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła również o kwestii ustawy o IPN. – Nie wiem, dlaczego czekamy ze zmianami nowelizacji ustawy o IPN. Im szybciej zamkniemy tę sprawę, tym będzie dla nas lepiej – dodała.

Posłanka PO mówiła też o budowie Muzeum Getta Warszawskiego, o wyborach w Warszawie, wyborach samorządowych i emeryturach. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska (PO, wicemarszałek Sejmu)
Data emisji: 8.03.2018
Godzina emisji: 8.14

pp/mk

Zobacz także

Czytaj także

Koncert w Filharmonii Narodowej z okazji 50. rocznicy wydarzeń Marca 1968 roku

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 21:49
Koncert symfoniczny Orkiestry Filharmonii Narodowej pod batutą Jacka Kaspszyka zainaugurował we wtorek wieczorem w warszawskiej Filharmonii Narodowej ogólnopolskie obchody 50. rocznicy wydarzeń marca 1968 r. W koncercie uczestniczył prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marzec '68. "Teren UW jest miejscem uświęconym bohaterstwem i odwagą"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 15:21
Marzec 1968 r. to była walka o niepodległość bez cenzury, wtedy nie było pełnej niepodległości; dziś Polska jest niepodległa i o to walczyło pokolenie moich rodziców - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas obchodów 50. rocznicy Marca ’68 na Uniwersytecie Warszawskim.
rozwiń zwiń