X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marzec '68. Małgorzata Kidawa-Błońska: bardzo dobrze, że prezydent przeprosił te osoby, które ucierpiały, straciły ojczyznę

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 09:12
– Pan prezydent nie ucieknie od okrzyków dotyczących konstytucji. Jeśli złamał konstytucję i jej nie szanuje, musi liczyć się z tym, że takie głosy będą – powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.
Audio
  • Małgorzata Kidawa-Błońska chwali prezydenta za słowa o Marcu '68 (Salon polityczny Trójki)

– Moja Polska nie ma powodu przepraszać za Marzec '68, ale proszę Polaków narodowości żydowskiej o wybaczenie Polsce w ogóle – powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda, podczas w spotkania, będącego częścią projektu edukacyjnego Kancelarii Prezydenta pt. "Lekcja RP", zorganizowanego w Belwederze w ramach obchodów 50. rocznicy wydarzeń.


duda marzec 663.jpg
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w Lekcji RP

Małgorzata Kidawa-Błońska pozytywnie oceniła w radiowej Trójce słowa prezydenta, ale dodała, że musi on się liczyć z krytyką podczas swoich wystąpień, m.in. z okrzykami "konstytucja".

– Wolałabym, żeby na takich uroczystościach był spokój, ale mamy prawo, jest wolność słowa, zgromadzeń i jest prawem obywateli, że mogą swoje uwagi, swój stosunek wyrażać – przekonywała.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Zaznaczyła przy tym, że wielkim sukcesem jest przyjęcie ponad podziałami przez Sejm uchwały w rocznicę Marca '68. – Uważam, że jako posłowie, senatorowie zdaliśmy egzamin – dodała.

Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła również o kwestii ustawy o IPN. – Nie wiem, dlaczego czekamy ze zmianami nowelizacji ustawy o IPN. Im szybciej zamkniemy tę sprawę, tym będzie dla nas lepiej – dodała.

Posłanka PO mówiła też o budowie Muzeum Getta Warszawskiego, o wyborach w Warszawie, wyborach samorządowych i emeryturach. 

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska (PO, wicemarszałek Sejmu)
Data emisji: 8.03.2018
Godzina emisji: 8.14

pp/mk

Czytaj także

Koncert w Filharmonii Narodowej z okazji 50. rocznicy wydarzeń Marca 1968 roku

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 21:49
Koncert symfoniczny Orkiestry Filharmonii Narodowej pod batutą Jacka Kaspszyka zainaugurował we wtorek wieczorem w warszawskiej Filharmonii Narodowej ogólnopolskie obchody 50. rocznicy wydarzeń marca 1968 r. W koncercie uczestniczył prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marzec '68. "Teren UW jest miejscem uświęconym bohaterstwem i odwagą"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 15:21
Marzec 1968 r. to była walka o niepodległość bez cenzury, wtedy nie było pełnej niepodległości; dziś Polska jest niepodległa i o to walczyło pokolenie moich rodziców - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas obchodów 50. rocznicy Marca ’68 na Uniwersytecie Warszawskim.
rozwiń zwiń