X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Mucha: mamy prawo bronić naszego dobrego imienia

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 09:12
– Mamy prawo bronić naszego dobrego imienia, mamy prawo wprowadzać nowe przepisy, które będą temu służyć – powiedział Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP w rozmowie z Pawłem Lisickim w radiowej Trójce.
Audio
  • Minister Paweł Mucha o ustawie o IPN (Salon polityczny Trójki)

– Pan Prezydent wielokrotnie zwracał uwagę, że trzeba podkreślać pozytywny dorobek Polski i Polskiego Państwa Podziemnego w sensie instytucjonalnym, ale i pokazywać bohaterstwo narodu, także w kontekście jednostkowych czynów heroicznych w warunkach okupacyjnych – powiedział minister Paweł Mucha.

Zastępca szefa prezydenckiej kancelarii podkreślał, że państwo polskie nie mogło się bezczynnie przyglądać narastającej kampanii oszczerstw. – Pojawiały się niestety kłamliwe, oszczercze sformułowania wobec Polski, wobec Polskiego Państwa Podziemnego, wobec narodu polskiego, takie jak "polskie obozy koncentracyjne". Tych przypadków było bardzo wiele, więc to, że została podjęta inicjatywa ustawodawcza, która jest elementem szerzej pojętej polityki historycznej, to jest kwestia – jak wskazuje pan prezydent – naszego interesu, ale też obrony prawdy historycznej – powiedział gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Prezydencki minister zwrócił jednak uwagę, że przepisy muszą być doprecyzowane. – Zapisy muszą być językowo sformułowane w sposób jednoznaczny. Zrozumiałe dla każdego adresata, dlatego prezydent Andrzej Duda zadecydował o przekazaniu ustawy do rozpatrzenia przez Trybunał Konstytucyjny – podkreślił rozmówca Pawła Lisickiego.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Paweł Mucha (zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP)
Data emisji: 12.03.2018
Godzina emisji: 8.14

ms/ml

Czytaj także

Leszek Miller: z zażenowaniem patrzę na pomysły prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 08:58
– Zadaniem prezydenta jest ochrona konstytucji. Przysięgał na konstytucję, a dopuszcza jej łamanie – mówił na antenie radiowej Trójki były premier Leszek Miller. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Szczerski zostanie szefem MSZ? Paweł Mucha wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 09:06
– Bardzo pozytywnie oceniam dotychczasowy dorobek rządów PiS. Jestem przekonany, że zmiana, która nastąpi, będzie służyć temu, żeby były realizowane dalsze reformy – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń