Paweł Mucha: mamy prawo bronić naszego dobrego imienia

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 09:12
– Mamy prawo bronić naszego dobrego imienia, mamy prawo wprowadzać nowe przepisy, które będą temu służyć – powiedział Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP w rozmowie z Pawłem Lisickim w radiowej Trójce.
Audio
  • Minister Paweł Mucha o ustawie o IPN (Salon polityczny Trójki)

– Pan Prezydent wielokrotnie zwracał uwagę, że trzeba podkreślać pozytywny dorobek Polski i Polskiego Państwa Podziemnego w sensie instytucjonalnym, ale i pokazywać bohaterstwo narodu, także w kontekście jednostkowych czynów heroicznych w warunkach okupacyjnych – powiedział minister Paweł Mucha.

Zastępca szefa prezydenckiej kancelarii podkreślał, że państwo polskie nie mogło się bezczynnie przyglądać narastającej kampanii oszczerstw. – Pojawiały się niestety kłamliwe, oszczercze sformułowania wobec Polski, wobec Polskiego Państwa Podziemnego, wobec narodu polskiego, takie jak "polskie obozy koncentracyjne". Tych przypadków było bardzo wiele, więc to, że została podjęta inicjatywa ustawodawcza, która jest elementem szerzej pojętej polityki historycznej, to jest kwestia – jak wskazuje pan prezydent – naszego interesu, ale też obrony prawdy historycznej – powiedział gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Prezydencki minister zwrócił jednak uwagę, że przepisy muszą być doprecyzowane. – Zapisy muszą być językowo sformułowane w sposób jednoznaczny. Zrozumiałe dla każdego adresata, dlatego prezydent Andrzej Duda zadecydował o przekazaniu ustawy do rozpatrzenia przez Trybunał Konstytucyjny – podkreślił rozmówca Pawła Lisickiego.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Paweł Mucha (zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP)
Data emisji: 12.03.2018
Godzina emisji: 8.14

ms/ml

Zobacz także

Czytaj także

Leszek Miller: z zażenowaniem patrzę na pomysły prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 08:58
– Zadaniem prezydenta jest ochrona konstytucji. Przysięgał na konstytucję, a dopuszcza jej łamanie – mówił na antenie radiowej Trójki były premier Leszek Miller. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Szczerski zostanie szefem MSZ? Paweł Mucha wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 09:06
– Bardzo pozytywnie oceniam dotychczasowy dorobek rządów PiS. Jestem przekonany, że zmiana, która nastąpi, będzie służyć temu, żeby były realizowane dalsze reformy – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń