X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zwrot ministerialnych nagród. "Dostrzegam w tym populizm"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 08:48
– Dostrzegam w tym tylko populizm i taką ochotę, żeby przypodobać się opinii publicznej, bo na pewno większość potencjalnych wyborców PiS przyjmie taki gest z życzliwym zainteresowaniem – mówił o nakazie zwrotu nagród przez ministrów były premier Leszek Miller.
Audio
  • Leszek Miller stwierdził, że premier powinien zacząć reformę administracji od ustalenia priorytetów (Salon polityczny Trójki)

Ministrowie z Kancelarii Premiera, którzy otrzymali nagrody finansowe, dostali polecenie od premiera Mateusza Morawieckiego, aby je zwrócić. Wedle doniesień medialnych wszyscy spełnili to żądanie.

– Dostrzegam w tym tylko populizm i taką ochotę, żeby przypodobać się opinii publicznej, bo na pewno większość potencjalnych wyborców PiS przyjmie taki gest z życzliwym zainteresowaniem – mówił Trójce Leszek Miller.

Były szef SLD odniósł się również do "odchudzenia" rządu. – Skoro premier wziął się za reorganizację, restrukturyzację rządu, powinien postawić parę rzeczy wprost. Jeśli mówi, że ma 126 ministrów i wiceministrów, i ograniczy ich liczbę do 100, to jest próba budowania domu od komina, właściwie od dymu z komina – zaznaczył były szef rządu. – Premier najpierw powinien określić priorytety. Do tych priorytetów przyporządkować potrzeby kadrowe. I z tego powinna się narodzić struktura liczbowa rządu – dodał gość Trójki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" "Śniadanie w Trójce".

Leszek Miller przypomniał, że ustawa o Radzie Ministrów daje premierowi wolną rękę, jeśli chodzi o kształtowanie swojej administracji. – W ustawie o Radzie Ministrów nie bez powodu zapisano, że kiedy premier składa dymisję, to razem z nim wszyscy ministrowie, wiceministrowie, wojewodowie i wicewojedowie. Następny premier ma wolną rękę, w ciągu 3 miesięcy musi podjąć decyzję, czy przyjmuje dymisję tej olbrzymiej grupy ludzi, czy też nie. Może skonstruować rząd jak trzeba, wychodząc od potrzeb programowych – stwierdził Leszek Miller.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Puls Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Leszek Miller (były premier, były szef SLD)
Data emisji: 14.03.2018
Godzina emisji: 8.12

dcz/kw

Czytaj także

Premier odwołał kilkunastu wiceministrów. Mateusz Morawiecki: chcemy usprawnić pracę rządu"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 16:05
Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przyjęciu dymisji 17 wiceministrów. Podziękował im za pracę na rzecz Rzeczypospolitej, profesjonalizm i zaangażowanie. Podkreślił, że kontynuuje wewnętrzne reformy tak, aby rząd był bardziej urzędniczy, a nie polityczny.
rozwiń zwiń