Sławomir Neumann: kandydatura Kazimierza M. Ujazdowskiego jest atrakcyjna dla Wrocławia

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 09:16
– Kazimierz Ujazdowski zrezygnował z PiS i funkcji wiceprezesa tej partii w proteście przeciwko niszczeniu państwa prawa, uderzaniu w trójpodział władzy przez PiS – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Sławomir Neumann.
Audio
  • Sławomir Neumann: kandydatura Kazimierza M. Ujazdowskiego jest atrakcyjna dla Wrocławia (salon polityczny Trójki)

Sławomir Neumann odnosząc się w radiowej Trójce do zarzutów formułowanych pod adresem Kazimierza Michała Ujazdowskiego, że wcześniej wygłaszał uwagi krytyczne wobec PO, ocenił, że jest to element kampanii i sam zainteresowany będzie sobie musiał z tym poradzić.

– Jest umiarkowanym konserwatystą. Nie kryje swoich pogldw i nie sądzę, by dzisiaj miał je zmieniać. Jest atrakcyjną ofertą dla Wrocławia, dla jego mieszkańców – powiedział Sławomir Neumann.

Gość "Salonu politycznego Trójki" zwracał uwagę, że chociaż Kazimierz M. Ujazdowski nie jest członkiem PO, to wchodzi do "gabinetu cieni" tego ugrupowania. – To jest poszerzenie pewnej oferty PO dla wyborców. Poza silną liberalna nogą mamy nurt konserwatywny. To w naszzm ugrupowaniu coś naturalnego, jesteśmy partią chadecką, która ma dwa skrzydła i nie jest to dla nas tak nieprzewidywalne i dziwne, by sobie z tym nie poradzić. Wiedza i zapał państwowotwórczy, który ma Kazimierz Ujazdowski, jest dla nas czymś wyjątkowo cennym – powiedział politzk PO.

Sławomir Neumann mówił również o ustawie degradacyjnej, wyłudzeniach VAT, powrocie do polskiej polityki Donalda Tuska, wyborach samorządowych i na prezydenta Gdańska.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Sławomir Neumann (poseł, przewodniczący klubu parlamentarnego PO)
Data emisji: 4.04.2018
Godzina emisji: 8.14

pp/mk

Czytaj także

Sławomir Neumann: Paweł Adamowicz może sobie pozwolić na porażkę w Gdańsku, ale PO nie może

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 09:30
– Zachęcamy Pawła Adamowicza, by wstrzymał się ze swoją kampanią – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Sławomir Neumann, przewodniczący klubu parlamentarnego PO.
rozwiń zwiń