Joanna Kopcińska o "piątce Morawieckiego": to nie reakcja negatywne sondaże

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 09:00
– Skuteczna polityka rządu i obozu zjednoczonej prawicy doprowadziła do tego, że są pieniądze na cele społeczne i to nie przy zwiększającym się, a malejącym deficycie budżetowym – powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" Joanna Kopcińska.
Audio
  • Joanna Kopcińska o "piątce" Mateusza Morawieckiego: to nie reakcja negatywne sondaże (Salon polityczny Trójki)

Podczas sobotniej konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy premier Mateusz Morawiecki zapowiedział m.in. obniżenie CIT dla małych i średnich firm z 15 do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, nowy fundusz dróg lokalnych w wysokości co najmniej 5 mld zł. Zapowiedział także obniżkę składek ZUS dla małych firm.

Odnosząc się do tych propozycji, Joanna Kopcińska powiedziała w radiowej Trójce, że premier Mateusz Morawiecki radzi sobie z kryzysem dotyczącym Komisji Europejskiej i kwestii nagród. Zapewniła przy tym, że rząd ma pieniądze na sfinalizowanie projektów i nie będzie na ich realizację dodatkowo się zadłużał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Reczniczka rządu poinformowała, że na wyprawkę szkolną dla uczniów przeznaczone zostanie 1,5 mld złotych rocznie. – Jesteśmy przekonani, że rodzice najlepiej wiedzą, jak wydać pieniądze na własne dzieci – zaznaczyła.

Joanna Kopcińska powiedziała również, że rząd chce – wspierając seniorów i osoby niepełnosprawne – przeznaczyć przez 8 lat ponad 23 mld na dostosowanie lub pokonanie barier architektonicznych.

Szczegóły kolejnych propozycji szefa rządu w dołączonym nagraniu. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Joanna Kopcińska (rzeczniczka rządu)
Data emisji: 16.04.2018
Godzina emisji: 8.14

pp/mk

Zobacz także

Czytaj także

Marek Suski: projekty zapowiedziane przez premiera zostaną wprowadzone w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 08:02
Projekty zapowiedziane przez premiera Mateusza Morawieckiego na sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy, zostaną wprowadzone w tym roku - powiedział szef gabinetu politycznego Marek Suski.
rozwiń zwiń