Sprawa Stanisława Gawłowskiego. "Jeżeli orzekają po ich myśli, to sądy są sprawne, jeżeli przeciwko nim, są polityczne"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 09:04
– Zobaczmy, co robi Grzegorz Schetyna. Jeżeli sądy orzekają po ich myśli, to są sprawne, jeżeli przeciwko nim, to znaczy, że są polityczne – mówił o sprawie Stanisława Gawłowskiego na antenie radiowej Tróki Marek Jakubiak, poseł Kukiz '15.
Audio
  • Marek Jakubiak przypomniał, że to za rządów PO nadużywano aresztu wydobywczego (Salon polityczny Trójki)

Szczeciński sąd zdecydował w niedzielę o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec sekretarza generalnego i posła PO Stanisława Gawłowskiego. Prokuratura Krajowa uzasadniła we wniosku, że zachodzi obawa matactwa w związku z postawionymi posłowi zarzutami. – To akcja polityczna i początek kampanii wyborczej  tak o aresztowaniu Stanisława Gawłowskiego mówią politycy Platformy Obywatelskiej.

 O ile pamiętam, do Szczecina zostały złożone 132 poręczenia, pani sędzia nie wzięła ich pod uwagę. Całość materiału oceniała przez parę godzin i ponieważ zdecydowała o areszcie, jest to polityczne. Gdyby nie zdecydowała o areszcie, to byłaby wielka klęska Zbigniewa Ziobry. Na taką politykę ja się nie zgadzam. Albo się umawiamy, że mamy bezstronne sądy, które decydują jako trzecia władza o tym, czy Stanisław Gawłowski ma być aresztowany czy nie, albo nie mamy – stwierdził poseł Kukiz '15.  Zobaczmy, co robi Grzegorz Schetyna. Jeżeli sądy orzekają po ich myśli, to są sprawne, jeżeli przeciwko nim, to znaczy, że są polityczne  dodał Marek Jakubiak.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wiceszef sejmowej Komisji Obrony przywołał postulat swojego ugrupowania, który zakłada udział obywateli w systemie sądownictwa w postaci np. sędziów pokoju.  Sądy wymagają reformy i to jest oczywiste. Bez wkładu społecznego, czyli bez wkładu suwerena do rozstrzygania jakieś błędy będą się zdarzały. W tym przypadku myślę, że błędu żadnego nie było  zaznaczył polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki 
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Marek Jakubiak (poseł Kukiz '15, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony)
Data emisji: 17.04.2018
Godzina emisji: 8.14

dcz/mk

Zobacz także