X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Bielan: termin referendum problemem wymagającym rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 09:08
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział złożenie w Senacie wniosku, aby referendum konsultacyjne w sprawie zmiany konstytucji odbyło się 10 i 11 listopada. Wicemarszałek Senatu Adam Bielan z Porozumienia powiedział w radiowej Trójce, że termin konsultacyjnego referendum konstytucyjnego, jest problemem wymagającym rozwiązania.
Audio
  • Adam Bielan: termin referendum problemem wymagającym rozwiązania (Salon polityczny Trójki)

Prezydent Andrzej Duda, swoją decyzję ws. terminu referendum konstytucyjnego ogłosił w czasie głównych uroczystości z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. – Trzeba mieć zaufanie do mądrości ludzi, do mądrości społeczeństwa. Ja chcę się do tej społecznej mądrości odwołać, chcę się odwołać do waszej, do państwa odpowiedzialności za sprawy kraju, za naszą wspólną Rzeczpospolitą – powiedział w wystąpieniu.

duda123.jpg
Prezydent: Konstytucja 3 Maja stała się przełomem w polskiej historii ustrojowej

Adam Bielan powiedział w radiowej Trójce, że projekt prezydenta zostanie "przychylnie" przyjęty przez Senat, jednak przyznaje, że nie potrafi stwierdzić "jaka będzie ostateczna decyzja". Wśród wątpliwości poruszanych przez polityków obozu władzy pojawiają się kwestie terminu czy obawy dotyczące frekwencji. – Chcielibyśmy, żeby jak najwięcej Polaków poszło do urn. W listopadzie odbędą się również wybory samorządowe, więc może się wydarzyć tak, jeżeli pierwsza tura wyborów odbędzie się np. 4 listopada, druga 18, że Polacy będą co weekend chodzić do urn wyborczych i pytanie czy nie będą tym zmęczeni – podkreślił. Gość "Salonu politycznego Trójki" zastrzegł, że Zjednoczona Prawica z szacunkiem podchodzi do wszystkich propozycji prezydenta i proponując referendum Andrzej Duda korzysta ze swoich praw.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Proponowany przez prezydenta termin nie bez powodu zbiega się z listopadowym Świętym Niepodległości. I o ile wykorzystanie dużych obchodów do aktywizacji Polaków przy referendum może być kluczowe dla frekwencji, to wielu politykom z obozu władzy nie podoba się pomysł łączenia obchodów  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości z zabiegami politycznymi. – To jest tak ważna okoliczność, że nie należy tego dnia organizować niczego co jednak w naszym mocno podzielonym politycznie społeczeństwie nie jednoczyłoby wszystkich Polaków- powiedział Adam Bielan. Zauważył, że rządzący specjalnie zmienili kodeks wyborczy, by wyborów samorządowych nie trzeba było przeprowadzać właśnie 11 listopada.

W radiowej Trójce Adam Bielan mówił również o Polsce w strukturach Unii Europejskiej i unijnym budżecie oraz o proteście rodziców osób niepełnosprawnych.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Adam Bielan (wicemarszałek Senatu, Porozumienie)
Data emisji: 4.05.2018
Godzina emisji: 8.14

mr/kw

Czytaj także

Prezydent: Konstytucja 3 Maja stała się przełomem w polskiej historii ustrojowej

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 13:37
- Konstytucja 3 Maja stała się przełomem w polskiej historii ustrojowej, ale nie stała się wielkim przełomem dla Polski w jej dziejach, była testamentem - mówił podczas uroczystości z okazji święta Konstytucji 3 Maja prezydent Andrzej Duda. Zapowiedział również, że zwróci się do Senatu o przeprowadzenie referendum konsultacyjnego w sprawie nowej konstytucji 10 i 11 listopada 2018 roku.
rozwiń zwiń