X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kidawa-Błońska: Pomnik Katyński w Jersey City powinien pozostać na swoim miejscu

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 09:08
– Pomnik Katyński w Jersey City powinien pozostać na swoim miejscu; jest ważny dla Polaków – powiedziała w radiowej Trójce wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). Według niej burmistrz Jersey City powinien przeprosić marszałka Senatu, ale - zastrzegła - marszałek "nie powinien wchodzić w spór z samorządowcem".
Audio
  • Kidawa-Błońska: pomnik w Jersey City powinien stać tam dalej (Salon Polityczny Trójki)

W ubiegły poniedziałek burmistrz Jersey City Steven Fulop poinformował o projekcie stworzenia parku na terenie, na którym stoi obecnie Pomnik Katyński. Zapowiedział, że monument zostanie przeniesiony i tymczasowo przechowany w Departamencie Prac Publicznych, aby nie został uszkodzony. Plany usunięcia pomnika wywołały sprzeciw miejscowej Polonii, a także władz w Warszawie. Głos w sprawie zabrał marszałek Senatu Stanisław Karczewski, odpowiadający za sprawy Polonii, określając plany przeniesienia pomnika jako "skandaliczne". W odpowiedzi burmistrz Fulop oskarżył go na Twitterze o antysemityzm, biały nacjonalizm i zaprzeczanie Holokaustowi.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Ja nie wiem czy marszałek Senatu powinien się tą sprawą zajmować. Pomnik Katyński to coś więcej niż "sprawy Polonii". To bardzo ważna karta historii mało znana światu. Dotyczy to nie tylko Polonii, ale mówienia o historii Polski, o historii świata, o tym co się wydarzyło w czasie II wojny światowej. Pierwsze reakcje powinny być ze strony ambasady, tutaj powinny się rozpocząć te rozmowy, żeby dowiedzieć się co się naprawdę dzieje – oceniła wicemarszałek Sejmu. 

– Wydaje mi się, że to że marszałek Senatu rozmawia z przedstawicielami samorządu. To chyba nie jest ta ranga. To robi dodatkowy problem, bo sam szef miasta, o którym byśmy tak naprawdę nie wiedzieli, staje się bardzo ważną i popularną osobą – dodała.

W całej rozmowie również o ustawie IPN i referendum konsultacyjnym dotyczącym zmiany konstytucji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska (wicemarszałek Sejmu, Platforma Obywatelska)
Data emisji: 07.05.2018
Godzina emisji: 8.14

rr/kw

Czytaj także

USA: Polonia zapowiada demonstrację w obronie Pomnika Katyńskiego. "Odzew Polaków jest niesamowity"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 22:16
Społeczność polsko-amerykańska zgromadzi się 13 maja przed Pomnikiem Katyńskim, aby zaprotestować przeciwko planom jego usunięcia z Exchange Place. Burmistrz Jersey City Steven Fulop zapowiedział usunięcie monumentu bez konsultacji z polską diasporą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Karczewski do Polonii: chcemy, by Wasza więź z ojczyzną była trwała

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 11:46
- Chcemy, by więź Polaków mieszkających w Polsce i za granicą była coraz wyraźniejsza i bardziej trwała - podkreślił w niedzielę marszałek Senatu Stanisław Karczewski w czasie spotkania z przedstawicielami Polonii w Belgii. Dziękował im za dbałość o zachowanie polskości i nauczanie języka polskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ: dyplomacja podejmuje działania w związku ze sprawą pomnika w Jersey City

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 09:58
Jestem w stałym kontakcie z ambasadorem RP w Waszyngtonie Piotrem Wilczkiem i konsulem generalnym w Nowym Jorku Maciejem Golubiewskim w związku ze sprawą Pomnika Katyńskiego w Jersey City; podejmowane są "różne" działania - powiedział w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz.
rozwiń zwiń