X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Kopcińska o pomocy dla niepełnosprawnych: nie jedno rozwiązanie, ale zmiana systemu

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 09:08
– Budując system będziemy w stanie przełamać taką liczbę barier, jakiej do tej pory nie przełamano. Dajemy 500 złotych, ale w innej, szerszej formie – powiedziała w radiowej Trójce rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.
Audio
  • Joanna Kopcińska o pomocy dla niepełnosprawnych: nie jedno rozwiązanie, ale zmiana systemu (Salon Polityczny Trójki)

Na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu Sejmu posłowie będą dyskutować o projektach dotyczących osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Dwie propozycje – autorstwa rządu i grupy posłów PiS – omawiano i przyjęto nocą na posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Ich treść prezentowano w ubiegłym miesiącu grupie protestującej od trzech tygodni w sejmowym holu.

 Jedna ustawa nie zmieni od razu świata osób niepełnosprawnych, ale zrobi krok w tę drobrą stronę. Nie jedno doraźne rozwiązanie, a zmiana systemu. My ten system budujemy przez pakiet Dostępność+, przez kolejne proponowane ustawy  podkreśliła Joanna Kopcińska.

Jak dodała, jest "zasmucona, że osoby protestujące odrzuciły te projekty".  Nikt nie mówił, że one spełniają i odpowiadają na wszystkie potrzeby. To jest kolejny krok i de facto 520 zł per capita. W projekcie, o którym mówię, dodatkowo podniesiona została renta socjalna. Przeliczając na pieniądze, dajemy zdecydowanie więcej dla zdecydowanie większej grupy osób  powiedziała rzeczniczka rządu.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Głosy, które padały ze strony parlamentarzystów, przedstawicieli osób niepełnosprawnych, samych osób niepełnosprawnych, pokazują, jak wiele pracy przed nami  przyznała.  Zapraszamy, aby usiąść przy jednym stole i wypracować wspólnie najlepsze rozwiązania. Budując system będziemy w stanie przełamać taką liczbę barier, jakiej do tej pory nie przełamano  zapowiedziała Joanna Kopcińska.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której poruszono również wątki dotyczące dyplomacji wewnątrzunijnej oraz sprawy Pomnika Katyńskiego w New Jersey.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Joanna Kopcińska (rzeczniczka rządu)
Data emisji: 8.05.2018
Godzina emisji: 8.14

rr/mk

Czytaj także

Kolejne rozmowy rządu z protestującymi w Sejmie: jest nowy projekt, nie ma porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 06:39
Podczas piątkowego spotkania z protestującymi w Sejmie strona rządowa przedstawiła projekt mający gwarantować niepełnosprawnym ok. 520 zł oszczędności miesięcznie, m.in. zniesione będą limity wydatków na rehabilitację i wyroby medyczne. Potrzebna jest żywa gotówka - mówią protestujący.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja pozytywnie zaopiniowała rządowy projekt o podniesieniu renty socjalnej

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 21:41
Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny pozytywnie zaopiniowała w poniedziałek rządowy projekt ustawy w sprawie podniesienia renty socjalnej. Zgodnie z propozycją świadczenie wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Za pozytywnym zaopiniowaniem projektu ustawy posłowie komisji opowiedzieli się jednogłośnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja sejmowa pozytywnie o projektach ustaw ws. osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 06:26
Komisja polityki społecznej i rodziny zaopiniowała pozytywnie projekty ustaw o szczególnych rozwiązaniach dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz o rencie socjalnej. Posłowie PO wstrzymali się od głosu. Dziś projektem zajmie się Sejm na posiedzeniu plenarnym.
rozwiń zwiń